טופס 119 מקוון להורדה

טופס 119 מקוון להורדה החזרי מס לבוגרי תואר

אתר המיסים של ישראל החזרי מס לבוגרי תארים תעודות מקצוע ורופאים הורידו את הטופס הגישו לפקיד שומה לקבלת החזר של עד 6000 שח לאחר הלימודים טופס 119 מקוון להורדה בסוף עמוד זה 

טופס 119 מקוון להורדה החזרי מס לבוגרי תואר

טופס 119 מקוון להורדה החזרי מס לבוגרי תואר

זכאות לנקודות זיכוי ממס הכנסה 

אחת הדרכים לעודד לימודים רכישת השכלה ומקצוע היא באמצעות הטבות מס לאחר קבלת התואר . כאשר מסיימים ללמוד ומתחילים לעבוד במקצוע , מתחילים להרוויח טוב ולשלם מיסים כחוק. אבל שימו לב יש הטבת מס חשובה לבוגרי לימודים אקדמאים אות תעודות מקצוע מוכרות. החל משנת 2008 מדינת ישראל מעניקה הטבות מס לבוגרים אלו ואתם חייבים להכיר אותם ולדרוש את ההטבות. 

מי זכאי להטבות מס עבור תואר ראשון תואר שני ותעודת מקצוע

ישנם מספר תנאים לקבל ההטבה אשר יכול להיות שווה לכם מעל 5000 שח . ראשית עליכם לעבוד ( לאו דווקא במקצוע ) להגיע לסף המס ולהיות בעלי תעודה אותה יש להציג לרשות המיסים בעת קבלת הפטור והגשת טופס 119. בנוסף הטבת מס זו לא מתנגשת עם מענק עבודה מס שלילי ככל שתהיו זכאים לו. להלן התנאים הכלליים לזכאות החזרי מס הכנסה לאקדמאים :

סיום לימודים וקבלת תעודה באחד המסלולים הבאים  :

לימודי תואר ראשון
לימודי תואר שני
לימודי תואר שלישי ברפואה/רפואת שיניים
סיום לימודי תואר שלישי ישיר
לימודי מקצוע
סיום לימודים לתואר ראשון ולתואר שני
סיום לימודי מקצוע ולתואר שני

למגיש בקשת הטבות מס לפקיד שומה חשוב להזכיר הטופס מהווה אסמכתא גם למעביד וגם בהגשת הדוח השנתי למתן הקלות במס ולעריכת תיאומי מס בחישוב הכנסת המבקש/ת

לפני שנגשים לפקיד שומה לאשר טופס 119 מקוון להורדה אישור על הקלות מס הכנסה

ההטבה תינתן על בסיס הצהרה למעביד או באמצעות עריכת תיאום מס במשרד השומה. כמו כן ניתן לקבל את ההטבה במסגרת הגשת דוח שנתי. לקבלת ההטבה במסגרת תיאום מס מפקיד השומה, יש למלא בקשה טופס 119 ולצרפה  לבקשה לתיאום המס טופס מס הכנסה 116. לקבלת הטבה במסגרת הדוח השנתי יש למלא בקשה על גבי טופס מס הכנסה מספר 119 ולצרפה לדוח. לקבלת ההטבה באמצעות המעסיק יש למלא בקשה טופס 119 ולצרפה לכרטיס עובד טופס 101.