עגבניות איטלקיות עבדות או מזל

עגבניות איטלקיות עבדות או מזל 

מספר סרטים שעלו לאחרונה לרשת מציירים את גידול ואיסוף העגבניות באיטליה על ידי מהגרים כעבדות מודרנית של מהגרים מאפריקה. לא כל הצופים מסכימים עם הגישה הזו ובתגובות רבות אנו יכולים לראות את השאלה האם עגבניות איטלקיות עבדות או מזל

עגבניות איטלקיות עבדות או מזל

עגבניות איטלקיות עבדות או מזל

איסוף עגבניות איטלקיות בשדות 

קטיף עגבניות לא זכה לכינוי מרהיב כמו יבולים אחרים. הדגנים קבלו את השם אסיף, הזיתים קבלו את השם מסיק ואילו קטיף התמרים זכה לכינוי היפה מכולם – גדיד. 

private fiber פרטנר הרשמה מחירים אינטרנט מהיר השוואת מחירים

רק העגבניות שמזמן ניתן לאסוף אותן באמצעות מיכון חקלאי מתקדם נאספות בחלקים רבים בעולם על ידי עובדים קשי יום. כאשר זה קורה בסין , אשר השתלטה על גידול העגבניות בעולם , זה לא מעניין כמעט איש. לעומת זאת העיסוק בקטיף העגבניות באיטליה נהפך לאובססיה של ארגוני זכויות אדם. אבל האמת במקרה הזה , כמו כל אמת אחת , שוכנת אי שם באמצע. המקום שהאמת אוהבת לגור בו . 

מהגרים לא חוקיים מציפים את אירופה 

המרחק הקטן בין חופי אפריקה לחופי איטליה מביא בשנים האחרונות מאות אלפי מהגרים מסודן ולוב לחופי איטליה. החלום לחיים טובים יותר באירופה ,נבצע אדום דביק בשדות העגבניות של איטליה. עשרות אלפי מהגרים , חסרי השכלה או הכשרה , עושים את הצעדים הראשונים בארץ המגף. ממש כמו שהאיטלקים עשו בתחילת המאה הקודמת בארצות הברית. אלא שאז ארגוני זכויות אדם פשוט לא היו קיימים. 

הדילמה נמשכת כאשר בוחנים את מצבו היחסי של המהגר ואת מצבו החוקי. בסופו של יום מדובר באנשים שהגיעו למדינה זרה , ללא אשרה , ללא השכלה וללא הכשרה. במקום לדבוק במקום הולדת ולקחת חלק במאמץ להפוך את יבשת אפריקה העשירה לגן עדן , הם בחרו לנטוש ולנסות את מזלם ביבשת זכויות האדם. אותה יבשת שמחקה 6 מליון יהודים . האנושות , כמו העגבנייה , לא יכולה ללמוד מטעויות. 

האח הגדול 2021 צפייה ישירה רשימת דיירים 

הלגיטימציה של מהגרים בלתי חוקיים

אירופה עוד לא ממש מחצינה את העובדה שנמאס לה ממהגרים. בדרכה המסורתית זה עתיד להתרחש במפץ. לא בתהליך.
על הרקע של הכלכלה הכושלת של אירופה וחולשת המטבע של האיחוד המוניטרי אפשר להבין חלקים בחברה האיטליקית שמצדדת בעבדות של אוספי העגבניות באיטליה לגיטמית על רקע הפלישה מאפריקה . באיטליה אין מס הכנסה שלילי ואין זכויות ביטוח לאומי למהגרים. 

מגיעים אנשים , ממקום הרבה פחות טוב , ללא זכויות אדם , ללא עתיד כלכלי ובמקום להיות אסירי תודה על העודה שאינם מגורשים חזרה, הם באים ללמד אותנו על אנושיות , זוכיות אדם ובאים בתלונות. בו בזמן שאנו , מכיסי משלמי המיסים , מממנים עבורם ועבור ילדיהם שירותי בריאות וחינוך , על חשבון הילדים שלנו .

איטלקים רבים כותבים את המשפט שרק ההיסטוריה יכולה לשפוט – לא טוב לכם כאן ? תחזרו אל ביתכם

עגבניות איטלקיות עבדות או מזל כל האמת על העסקת מהגרים בלתי חוקיים בדשות העגבניות באיטליה והמוסר הכפול של יבשת אירופה בהעסקת מהגרים ותנאי העסקה ביבשבת השוקעת