צרנוביל כל הפרקים HBO צפייה ישירה

צרנוביל כל הפרקים שבע חתונות HBO צפייה ישירה

חודשיים אחרי שראיתי ברצף את הסדרה צרנוביל לצפייה ישירה נתקלתי בסרט תיעודי על הלילה שבו אירוע הפיצוץ בצרנוביל. לרגע צ'רנוביל לצפייה ישירה עם תרגום עברית קבל משמעות אחרת לגמרי .

שבע חתונות בליל הפיצוץ

אף אחד לא באמת התכונן לפיצוץ של כור גרעיני. מי בכלל היה יכול להעלות את זה על דעתו. בראש הוועדה לאנרגיה אטומית עמד ולארי לוגסוב (ג'ארד האריס) האנטישמי שיחד עם גנרל בוריס שצ'רבינה (סטלאן סקארסגארד) האוקראיני ניהל את המסע להצלת העולם מהקרינה.

צרנוביל כל הפרקים HBO צפייה ישירה

צרנוביל כל הפרקים HBO צפייה ישירה

מה קרה בליל הפיצוץ צרנוביל כל הפרקים HBO צפייה ישירה

הסדרה המעולה חסכה מאיתנו כמה עובדות. בעיקר על מה שקרה בליל הפיצוץ בעיירה פריפיאט הסמוכה לכור. העיירה הוקמה כעיר מודרנית מכל בחינה ונועדה לאכלס את העובדים בכור. אלו הגיעו מכל רחבי ברית המועצות , לפי הרכב הוועדה ששלחה אותם. הם תפעלו את הכור שתפקידו היה לייצר חשמל למפעלים הסובייטים. אלו היו צריכים לעמוד ביעדי תפוקות ובסוף כל חודש היו צריכים יותר חשמל .

עוד באתר הדפסת תו נכה באתר משרד התחבורה

מה באמת קרה בצרנוביל הסדרה לצפייה ישירה 

בתאריך הפיצוץ נקבע לכור תרגול כשל מערכות ובעיר החיים היו כסדרם. פריפיאט השלווה והרחוקה כ 5 קילומטרים בלבד מהכור התעסקה בשלה.

אחת העובדות החשובות היא , שבליל הפיצוץ , שהוא האירוע המרכזי בסדרה צרנוביל לצפייה ישירה עם תרגום עברית , נערכו בעיר לא פחות משבע חתונות. בניגוד לסרט , הייתה הרבה יותר מלוייה אחת.

תשכחו מקורות חיים , מכוני מיון וראיונות עבודה. כל מה שידעתם על קבלת עבודה והשמה היה שונה לגמרי במשטר הקומוניסטי. עמדות מפתח בתחומים מקצועיים או אפילו מסלול השכלה , היה פועל יוצא של ועדה מסדרת. קשרים במקומות הנכונים , ייחוס משפחתי ומעמד במפלגה. מי חלם אז שיום אחד נוכל לשמוע את צ'רנוביל הקלטות האבודות.

מהאוניברסיטה לכור בפריפיאט

יחסית לאופציות האחרות בברית המועצות , תפקיד בכור גרעיני הוא אופציה מעולה. בעיקר אם זה כולל מגורים בעיר החדשה פריפיאט , הממוקמת בלב שמורת טבע ומתפקדת כמו קיבוץ או יישוב קהילתי קטן. ממש נס ציונה של פעם.

אבל המציאות חשבה אחרת. הכורים הגרעיניים הרוסים לא הצטיינו בבטיחות. זו אולי הסיבה המרכזית שעם קבלת העצמאות , אחד הדברים הראשונים שעשו בליטא היה להשבית כור דומה. הולכים על בטוח.

באוניברסיטאות היו לימודים ללא שכר לימוד. רק תלמד תצטיין ותכנס לעבודה . איפה נעבוד ? בדיוק בשביל זה יש ועדה מסדרת. פשוט שולחים אותך לפי קריטריון של כישורים קשרים ופיזור אוכלוסייה.

צרנוביל לצפייה ישירה עם כתוביות עברית היא סדרה מעולה. מומלץ לצפות בה עם קצת קריאה לפני הצפייה . המלצה שלי לראות ברצף את כל הפרקים . הכי מתאים לצפייה בינג. משודרת במסגרת HOT VOD ובמקור שודרה ב-HOT HBO

1:23:45 פרק ראשון
Please Remain Calm פרק שני
Open Wide, O Earth פרק שלישי
The Happiness of All Mankind פרק רביעי
Vichnaya Pamyat פרק חמישי

תמונות מאסון צ'רנוביל 

מי שצופה ביצירת המופת  אסון צ'רנוביל סדרה בו אירעה דליפה ממבנה הכור הגרעיני בצ'רנוביל, יכול לכתוב בעצמו כתבה שכותרתה אסון צ'רנוביל סיכום. אחד הפרקים החשובים יכולים להיות צ'רנוביל תמונות. 

תמונות מאסון צ'רנוביל להורדה היער האדום

תמונות מאסון צ'רנוביל להורדה היער האדום