השיר בוקר טוב עוץ לי גוץ לי הסיפור האמיתי

השיר בוקר טוב עוץ לי גוץ לי הסיפור האמיתי

השיר בוקר טוב עוץ לי גוץ לי הסיפור האמיתי . מה כבר לא נכתב על הפרסומת הכובשת של בזק עם השיר בוקר טוב עם עומר אדם.

בכתבה נציג את האמת על השיר שכולנו אוהבים לשמוע בוקר טוב בביצוע המקורי של אריק לביא וראיון מיוחד עם המשורר משה שלונסקי שכתב את המילים לפני חמישים שנה . 

"<yoastmark

שיר בוקר טוב עוץ לי גוץ לי הסיפור האמיתי ההיסטוריה הכימעט סודית של השיר בוקר טוב שהפך ללהיט בביצוע של עומר אדם לפרסומת עבור בזק .

כיצד נולד השיר ומה חושב המשורר משה שלונסקי על המילים ובמיוחד במיוחד ביצוע מעולם אחר של אריק לביא לשיר בוקר טוב

לפני הצהריים בוקר טוב עוץ לי גוץ לי הסיפור האמיתי

בהקלטה המקורית מ 1965 מספר שלונסקי על השיר בזמן שאריק לביא , יחף וצעיר , עובר בין המתקנים במה שנראה כמו גן החיות הישן של תל אביב. היום זה מגדל גן העיר ליד עיריית תל אביב.

אז מה הבוקר טוב ?  לא רבים האמינו שהמחזמר עוץ לי גוץ לי יצליח . ספק אם שלונסקי האמין שהמילים יישארו רלוונטיות לאחר למעלה מ 5 עשורים. וכך אומר משה שלונסקי על המחזמר : 

"כולם עד אחת אמרו – זה לא לילדים . זה הווירטואוזיות , שייהנו מזה המבוגרים . חריזה יותר מדי מורכבת יותר מדי חכמה . המילים , המילים , הם הריי לא יודעים אף מילה אחת."

כל הסרטים שחור לבן אריק לביא בוקר טוב

כל הסרטים שחור לבן אריק לביא בוקר טוב

ואיך התמודד שלונסקי המשורר עם קטני האמונה , במילים האלו בדיוק 

"אמרתי להם יש לכם טעות יסודית. אמרתי להם יש לכם טעות יסודית בניגוד למבוגר שמבין רק בשעה שהוא מבין את המשמעות לפי השכלתו וכו כו הילד מבין לפני שיש לו הכח להבין הוא חש.

בסוף השיחה שלונסקי מקדים את התאוריות החינוכיות אודות יכולת ההבנה של הילדים ואומר בקול נחרץ

"ואגב הוא מבין הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים "

עוץ לי גוץ לי הסיפור המלא וכמה טובה הפרסומת של בזק 

הפרסומת לבזק עם השיר בוקר טוב התחילה באגדה של האחים גרים. שלונסקי כתב ממנה מחזמר עם אורינטצייה פורימית. ובזק עתה ממנה להיט עם עומר אדם והנציחה את שלונסקי והמילים שלו אולי לתמיד 

השיר של הבוקר עוץ לי גוץ לי לצפייה ישירה אריק לביא בוקר טוב הוא אחד מהשירים המוכרים לכל ישראלי הוא משלב הומור והמון טוב ! מה אני אגיד לכם גולשים וגולשות – אני תמיד שמח לשיר אותו ! או לשמוע אותו בטלפון האישי כי מה אכפת לי יש לי חבילת גלישה גדולה. 

בימים אלו מוקרנת בהוט הסרט על אריק לביא למה לא אמרת לי המספר את סיפור חייו של אחד הזמרים האהובים בתולדות משינת ישראל.על הקריירה המשותפת עם שושניק שני ועל הימים האחרונים של מי הטרובדור המושלם שכל שיר שלו אשר מתנגן עושה טוב על הלב.