אטרקציות בוינה והסביבה למטייל העצמאי

אטרקציות בוינה והסביבה למטייל העצמאי

וינה בירת אוסטריה היא אחד היעדים המועדפים לטיול בכל עונות השנה הודות לטיסות זולות לאוסטריה ומגוון אטרקציות בוינה לכל טעם. אטרקציות בוינה והסביבה למטייל העצמאי יוצאים לדרך 

אטרקציות בוינה והסביבה למטייל 

וינה היא עיר נוחה לתיירות. מוניות במחיר סביר יחסית ליוקר הטיול באוסטריה , תחבורה ציבורית נוחה וזמינה , רכבות באוסטריה זו חויה בפני עצמה והעיר וינה עצמה בטוחה ונקייה. חלקים מוינה נראים כמו קפאו בזמן.

למטייל בוינה נותר רק לקחת נשימה ארוכה ליהנות מכל רגע מהארכיטקטורה , מבחר הטעמים , הגלידריות והאווירה המיוחדת בעיר בה חי ויצר  וולפגנג אמדאוס מוצרט WoWolfgang Amadeus Mozart שדיוקנו מתנוסס על כדורי שוקולד מובחר והפך לאחד מסימני ההיכר של WIANA

הארמון הצהוב שיינברון Schönbrunn Palace

לא רק בגלל הגנים , הפסלים וההיסטוריה המרתקת של ששולת המלוכה האוסטרי בית הבסבורג , אלא בעיקר בשל האפשרות להציץ אל תוך מרקם החיים היום יומי של מלכים וקיסרים . אחד הארמונות היפים היפים שנותרו באירופה הקלאסית של פעם. חויה אמיתית.

ממרכז וינה ניתן להגיע לארמון באמצעות הרכבת . נסיעה של חצי שעה בקווים U3 או U4  כוללת נסיעה עם מבט לשולי העיר , התעלה בואך לארמון הצהוב. למי ששכר בית מלון מומלץ במרכז וינה הנסיעה היא בונוס נוסף.

במשך השנים ההיסטוריה של בית הבסבורג רתקה אותי ולדמותו של מקסימיליאן קיסר מקסיקו  הקדשתי כתבה מיוחדת סיפורו של קיסר טרגי

 

ארמון שנברון וינה

ארמון שנברון וינה

נאש מרקט וינה למטייל nash market vienna 

עולים על הנאש. שוק אקזוטי עם אוכל מדהים חוייה קולינרית של טעמים צבע ומטעמים במרכז העיר וינה . אחד השווקים הנקיים בעולם שמציע בילוי של חצי יום עם שבילים קלים להליכה , גבינות , יין טוב , תבלינים ולצידו שוק עתיקות.

מומלץ ביותר להסב באחת המסעדות בשוק שנוסד לפני כ 500 שנה וכיום פועלים בו למעלה מ 100 בתי אוכל ודוכנים מלאי כל טוב.  לצד nash market vienna פועל שוק עתיקות בסגנון שוק פשפשים עם מזכרות שהיינו רואים בבתים של פעם . נוסטלגיה טעימה במיוחד. שריינו חצי יום לפחות.  כתובת עם הפניה למפות גוגל 1060 Vienna, Austria

נאש מרקט וינה למטייל

נאש מרקט וינה למטייל

כנסיית צארלס הקדוש Karlskirche

העולם הוא פשוט . את המקום המדהים הזה באמצע העיר בליבו של פארק מצאתי לגמרי במקרה לאחר ביקור באחת המזרקות המדהימות בעיר. מדובר במבנה מפואר בסגנון הבארוק ונחשבת לאחת היפות והמיוחדות שעומדות על תילן בוינה. המבנה בעל הכיפה הירוקה נבנה בתחילת המאה ה 18 ובנייתה הוקדשה לקדוש  צ'רלס בורומיאו שעל שמו גם מנזר סנט צ’רלס בורומיאו במושבה הגרמנית בירושלים.

קחו אתכם כוס קפה , חצי שעה עד שעה של רוגע מול הבריכה שממול המבנה , נשימה ארוכה , שעת התרגעות באחד המקומות הקסומים בוינה ובכלל שכוללים בתפריט vibe  מיוחד . כתובת בוינה Kreuzherrengasse 1, 1040 Wien, Austria .

כנסיית צארלס הקדוש

כנסיית צארלס הקדוש

חיי לילה בוינה vienna nightlife

שלא תטעו זו לא הדנובה זורמת לאורך הרחוב המרכזי בווינה אלא תעלה לאורך העיר. על גדות התעלה הוקמו בשנים האחרונות פאבים לאורך קירות הגרפיטי ובשעות הערב הם מספקים הליכה רומנטית ובשילוב אורות הניאון אין דרך שלא להיסחף לקלישאה המתוקה כל כך – מקום קסום לבלות בו את הלילה בווינה. זהירות רומנטיקה לפניכם !

חיי לילה בוינה

חיי לילה בוינה

מנזר מלק וינה 

כשעה וחצי נסיעה מוינה בלב עמק הווכאו ניצב בראש ההר , כמו בתמונה שנלקחה מאגדות האחים גרים,  Stift Melk מנזר  מנזר בנדיקטיני עם צבעי כתום שרוקדים על הקיר ורק המכוניות שחולפות לאורך הכביש מזכירות לך שאתה במאה ה 21 .

צבוע בכתום ומשקיף על הדנובה ניצב כמו קיסר על ממלכת עמק ואכאו אוצר בקרבו מנזר מלק את קברי הקדוש הקתולי קולומן משטוקראו ומלכים קדומים של אוסטריה.

נסיעה מוינה לסטיף מלק – שעה וחצי ברכב שכור ומומלץ מאד לעבור לפני זה בקרמס הציורית בכניסה לעמק הווכאו.

מנזר מלק וינה

מנזר מלק וינה