רפי איתן סוכן מוסד נפטר בגיל 92 

רפי איתן סוכן מוסד נפטר בגיל 92 

חדשות עצובות ! רפי איתן סוכן מוסד נפטר  . לא מעט אויבים של מדינת ישראל נשמו לרווחה אתמול בערב . סוכן המוסד הוותיק רפי איתן הלך לעולמו בגיל 92.

הרבה מאד אגדות נרקמו סביב פעילותו המודיעינית של רפי איתן בהקמת ארגון המוסד. ארגון הביון של ישראל . מרבית הפעולות שבהן השתתף רפי איתן הן עדיין חסויות וניתן ללמוד עליהן ממקורות זרים בתקשורת העולמית.

בישראל רפי איתן הוא דמות נערצת ולרגל פטירתו נזכיר 2 פרשיות בהן היה מעורב ואף התבטא לגביהן בעצמו .

 

תעודת ביטוח לאוטו סקורציני

לאחר מלחמת העולם השנייה היה Otto Skorzeny על הכוונת של שירותי הביון הישראליים . המדינה הצעירה ערכה מסע נקמה בנאצים שלא נתנו את הדין במשפטי נירנברג.

לעומת קצינים נאצים רבים היה נדמה ש Otto Skorzeny ממשיך בשגרת חייו ללא הפרעה . רבים ייחסו זאת לשמועה שהוא מצא חלק מאוצרות ההזהב של הרייך השלישי וקנה את השקט.

לפני מספר שנים ספר רפי איתן את האמת.

בשנות החמישים הייתה ישראל בבעיה . השיא מצרייים גמאל עבדול נאצר גייס עשרות מדענים גרמנים למשימה סודית שמטרתה בניית טילים אשר ישמידו את מדינת ישראל.

לצורך המשימה גוייס Otto Skorzeny למוסד ועסק בחיסול אקטיבי של מדענים גרמנים שפעלו במצריים . עד האחרון שבהם .

בתמורה קבל Skorzeny מאיתן תעודת ביטוח . המוסד הישראלי הניח לו לנפשו , הוא המשיך את חייו ללא הפרעה וזכה ללווייה מפוארת כאשר איש מהנוכחים לא נחש שמדובר באחד הובגדים הגדולים בהיסטוריה של הרייך השלישי .

אוטו סקורצני סוכן מוסד הסיפור האמיתי

אוטו סקורצני סוכן מוסד הסיפור האמיתי

תפיסת אדולף אייכמן בארגנטינה

ניתן לייחס את מיעוט החיסולים של קצינים נאציים לאורך השנים למשפט אייכמן . הצורר הנאצי נתפס בגרמניה , סרט מומלץ מוקרן בנטפליקס , הובא למשפט ראווה בישראל ולאחר מכן נתלה . רפי איתן עמד בראש החולייה שלכדה את אייכמן , החביאה אותו בבית בארנטינה ולאחר מכן הובילה אותו למשפט הוגן במדינת ישראל .

נוח על משכבך רפי איתן , איש יקר וחביב אשר חוש ההומור שלך שני רק לתרומתך למדינת ישראל .