מכורה שלי הגרסה האתיופית ללאה גולדברג

מכורה שלי הגרסה האתיופית ללאה גולדברג

אירועי המחאה של העדה האתיופית הביאו את המשוררת  סלמווית מאשאשה. בצעד נדיר היא שחררה השבוע שני שירים על המחאה . את המילים היא כתבה , כהרגלה , ברגעים המעטים ביום שנותרו לה להקדיש לעצמה , בין העבודות כסדרנית סחורה באחת מרשתות השיווק ועבודות הבית. 

בשיחה האחרונה שלה אני מנסה לשכנע אותה שזה הזמן להוציא ספר שירים. הצעתי מיזם מימון המונים לספר ביכורים של משוררת אתיופית. כזה שיחשוף את הצד האומנותי של נשות העדה . היא הייתה מאד פסימית . אז הנה מכורה שלי , הגרסה האתיופית לשיר של לאה גולדברג. אגב חוקרי ספרות טוענים שהשיר נכתב על ליטא , ארץ הולדתה של המשוררת.

נשים אתיופיות כותבות שירים

נשים אתיופיות כותבות שירים

 

מכורה שלי כבר לא אביונה
למלכת יש בית במחיר למשתכן
למלך יש כתר מהקניון קרוב
ושבעה יושבים בקריות

אך שבעה ימים אזרחים עובדים
ושבעה ימים שעונים מעוררים
ושבעה ימים דמי זועקים
וכל מהגרייך עומדים ברחוב
ונושאים כהות עורם אל החושך השחור
וכל השחורים , לרגע אחים

ומעיר לעיר , מצומת חסומה לנפש אטומה
אנודה לפי הנחיות העדה
לתנות דלותך הזוהרת
כי לנו לאתיופים אין ארץ אחרת

הנשים האתיופיות במחאה

המשוררת סלמווית מאשאשה מספרת על קולן של הנשים האתיופיות בתוך העדה. מחוץ לגטו החברתי , שאולי התהדק לאחרונה . בתוך העדה לאשה האתיופית יש קול. חוקרי חברה כבר יודעים להצביע על התפקיד המרכזי של האשה בחברה הבלתי מפוענחת בחברה. סלמווית עצמה , שומרת על פרטיות מוחלטת ואת השירים שהיא כותבת היא בחרה לפרסם אצלנו כאן באתר . כבוד .  עם עוד קצת שכנוע מצידנו ומצידכם , היא תפרסם ספר שירים ראשון פרי עטה בשנה הקרובה. 

מכורה שלי הגרסה האתיופית ללאה גולדברג מאת המשוררת סלמווית משאשא בת העדה האתיופית שכואבת את האירועים של קיץ 2019 במילים .בקרוב תוציא ספר שירים ראשון פרי עטה

חג הסיגד 2020 תאריך 16/11/2020