הזהב של מלחמת האזרחים צפייה

הזהב של מלחמת האזרחים צפייה ערוץ ההיסטוריה

הזהב של מלחמת האזרחים צפייה . פרק הסיום של תכנית האוצרות בערוץ ההיסטוריה הזהב המקולל של מלחמת האזרחים היה גרנד פינאלה אמיתי . הזהב של מלחמת האזרחים . זו הפעם הראשון שראיתי כיצד גורמים מחוץ למרדף מניחים תמרורי הטעיה למחפשי אוצרות .

הזהב של מלחמת האזרחים ערוץ ההיסטוריה

הצופים נחשפו למרדף אחר הזהב של מדינות הדרום לפני כשנתיים. מרטי לגינה בדיוק את סיים את צילומי העונה השישית של אוצר האי המקולל. בדרכו על הכביש שחבר את אי האלונים ליבשה , הוא קבל טלפון ממחפש אוצרות , אלמוני לאותו רגע , בשם קווין דייקסטרה.

קווין , יחד עם אחיו ועוד כמה חברים היו לאחר תחקיר ארוך על אוצר זהב בשווי 140 מליון דולר. הכסף היה שייך למדינות הדרום. עדות של שומר במגדלור על שפת אגם מישיגן מקמה את האוצר האבוד במעמקי האגם שבחורף קופא לקרח.

אבל הקוראים של הבלוג שלנו וצופי אוצר האי המקולל כבר מכירים את האח הצעיר לבית לגינה. הוא צריך לבדוק , הוא צריך לחקור ורק לאחר שקבל הוכחות הוא פותח את הארנק ומצטרף להרפתקאה. הפעם גם אלכס לגינה מקבל תפקיד בולט בחיפוש אחר האוצר.

הבהלה לזהב בערוץ ההיסטוריה

החיפוש אחר זהב , בין אם בנהרות ובמכרות , ובין אם אחר אוצרות זהב שהוטמנו אי שם , נמצאים עמוק עמוק בנרטיב האמריקאי . האמריקאים בנו את ארצם באמצעות גלגל התנופה של חיפוש אחר המתכת היקרה . אם לא הזהב , מי היה טורח לעבור מסע מפרך וליישב את המערב.

מעת לעת צצים חפצים מימי מלחמת האזרחים בתכנית אחרת של הערוץ – היסטוריה למכירה לצפייה ישירה.

משהו עושה צחוק גדול ממחפשי האוצר

הפרק האחרון של עונה של התוכנית הזהב המקולל של מלחמת האזרחים האמריקאית היה מרתק. לכאורה הצוות גלה זהב על קרקעית אגם מישיגן. מטילי זהב, לכאורה , שכבו על קרקעית האגם. הצוות המתין לאישור רשמי לגעת ולהרים אותם.

איזה שמחה ענקית הייתה על הסיפון ממנו פקח קווין דייקסטרה. הצוללנים שלחו תמונות ברורת של מטילי זהב. הם צלמו אותם ממרחק סנטימטרים בודדים . בשל בעיות רישוי מהרשויות של ארצות הברית הם לא יכלו לגעת בהם.

במהירות שיא נשלח למעמקי האדמה גלאי מתכות . הצוללן העביר את גלאי המתכות על פני המטיל אך לא קבל תגובה. האם גלאי המתכות מקולקל ? לא ! בדיקה מול סכין הצוללנים העלתה שהוא שהגלאי תקין.

קחו נשימה ארוכה

זוכרים את הסיפור על האיש שטווה זהב מקש באמצעות נול ? הפעם הוא תעתע בכולם. מטילי הזהב התבררו כלבנות חימר חדשות צבועות בצבע זהב .
ליבי נשבר . צוות התוכנית התחבב עלי וחשף בפני צופי ערוץ ההיסטוריה חלקים נסתרים ממלחמת האזרחים של אמריקה. הוא היה כל כך קרוב לזהב . אבל באוצרות קרוב זה לא מספיק .

ומה הקשר למעגלי תבואה באנגליה

השלכת לבנות אבן דמויות מטילי זהב הזכירה לי פרשה אחרת. בשנות התשעים טענו מספר בריטים כי הם אלו שטבעו את הצורות המוזרות בשדות החיטה באנגליה.
כאשר ראיתי את הפרצופים המאוכזבים של הצוות ואת פניו הזועמות של מרטי לגינה נזכרתי בסיפור הזה . ואולי לא היו הדברים מעולם .

ערוץ ההיסטוריה משודר בישראל בערוצים HOT 43 I YES 44