חוסני מובארק מת ואיתו התקווה לסדר במזרח התיכון

חוסני מובארק מת ואיתו התקווה לסדר במזרח התיכון

לאחר פטירתו של נשיא מצריים לשעבר חוסני מובראק מתה עוד תקווה שלום במזרח התיכון . אחד האנשים החשובים והפרקטיים במזרח התיכון הלך לעולמו והשאיר צל ענק על יתר המנהיגים שנשארו . ההיסטוריה של מי שהתחיל כגנרל במלחמת אוקטובר ושמר על השלום האיזורי כתבה מיוחדת על נשיא מצריים וחשיבותו לסדר בעולם הערבי ובמזרח התיכון

חוסני מובארק מת ואיתו התקווה לסדר במזרח התיכון

חוסני מובארק מת ואיתו התקווה לסדר במזרח התיכון

לא כל יום אנו כותבים באתר מאמר על אישיות פוליטית בת זמננו. בעיקר אם זו הייתה מעט שנויה במחלוקת . אבל חוסני מובארק נשיא מצריים היה הרבה יותר מפולטיקאי . הוא היה מנהיג שהיטיב להבין את המבנה השבטי של החברה הערבית בת זממנו. לצידה הוא השכיל , במוצהר ולא בגלוי , לשמור על הסכמי השלום בין ישראל למצרים.

שליט חובב סדר ומשטר יציב

הוא היה לפרקים ראש האומה הערבית וידע לפשר ולנקוט ביד קשה בין הזרמים הסוערים במזרח התיכון. פעם במילה טובה , פעם ביד חזקה ופעם במלחמה.

חוסני מובארק צמח מצבא מצריים והיה לסגנו של הנשיא אנואר סעדאת שרקם את חוזה השלום בין ישראל למצריים.

על אף שהוא לחם מול ישראל ( הפסיד תמיד ) אהבתי את דמותו ואת השקט שהקרין. היה על מי לסמוך. מעבר לשפה הערבית הרהוטה והופעתו המרשימה.

חובב סדר ומשמעת ואז נאשם בפשע נגד האומה

מובראק היה מנהיג המזרח התיכון למשך יותר מעשרים שנה. הוא שלט באיזור ביד רמה. לא מעט אזרחים ישראלים ראו בו מנהיג ראוי , גם כאשר העדיף את השלום הקר. אצלו לא היה דחף רגשי , הכל מחושב ועם מטרה מוגדרת – סדר בטחוני צבאי ואוכל לתושבים .

נוח בשלום חבר יקר

אחיזת העיניים שנקראה אביב העולם הערבי הפכה את חוסני מובראק נשיא מצריים לנאשם מאחורי סורג ובריח. מנהיגי העולם נטשו אותו ואימצו שלטון טרור במקום.

צירוף של מזל , כישלון השלטון ואוסף של גורמים אשר התעשתו הצליחו להעביר את השילטון הזה מעל פני האומה המצרית המפוארת. שוחרת השלום וזו הנלחמת על קיומה הכלכלי , על רקע ההיסטוריה המפוארת של מצריים.

אני מודה שכאדם נצבט לי הלב בכל פעם שראיתי על המסך את חוסני מובארק האציל בבגדי אסורים , עומד למשפט בתוך כלוב . העולם חייב לו המון . כל יודע סוד בנושאי בטחון המזרח התיכון יוכל להגיד לכם.

בערב עצוב שכזה אני שולח לך את אהבתי , חוסני מובארק היקר , לך ונוח בשלום על משכבך. העולם יזכור לך רק את הטוב .