אישור מחלה קורונה בידוד החזרי מס

אישור מחלה קורונה בידוד החזרי מס

וירוס הקורונה אשר התפרץ גם בישראל מעלה שאלות חשובות בנוגע לזכויות עובדים , החזרי מס הכנסה למפוטרים ניצול ימי מחלה ימי חופש וכיצד יש לבדוק הפרשות לפנסיה וביטוחים. בכתבה זו אישור מחלה קורונה בידוד משרד הבריאות וכיצד לקבל החזרים מחברות הביטוח פנסיה וביטוח לאומי לצד החזר מס שלילי ממס הכנסה . הורדת אישורים בסוף העמוד 

אישור מחלה קורונה בידוד החזרי מס

אישור מחלה קורונה בידוד החזרי מס

תעודת מחלה משרד הבריאות לשוהים בבידוד 

להורדה תעודת מחלה משרד הבריאות המקנה 14 ימי מחלה נוספים בנוסף ל 18 ימי מחלה לפי חוק ימי מחלה. הימים לפי תעודה זו של משרד הבריאות אינה מצריכה אישור רופא והיא למעשה הצהרה של העובד ללא צורך באישור רופא. המכסה הנוכחית אינה באה על חשבון זכויות אחרות של עובדים לרבות ימי הבראה ימי חופשה לפי חוק ובעיקר אינו פוגע בזכאות למס שלילי למי שזכאי .

בדיקות קורונה מהירות מגן דוד אדום 

כמה כסף מקבלים בבידוד 

כמו ימי מחלה רגילים המעסיק חייב בתשלום מדורג למעט מעסיקים שמשלמים מחלה מהיום הראשון . בכל מקרה אחר עבור יום מחלה ראשון אין תשלום , יום שני ושלישי יזכו אתכם ב 50% משכר עבודה והחל מיום הרביעי לבידוד תקבלו 100% מהשכר . חשוב לעקוב אחר ציות המעסיקים להנחיות משרד הבריאות הנחיות קורונה ולבצע בדיקה של תלוש השכר שלכם.

בדיקת החזרי מס זכאות למענק עבודה 

עובדים רבים צפויים כעת לשינוי במעמד תעסוקתי או לעבור מקום עבודה ככל שההשפעות הכלכליות בשל הקורונה יהיו מובהקים יותר וישפיעו על המשק. במקרה כזה יש לבצע בהקדם בדיקת זכאות להחזרים מכל הגופים להם אנו משלמים כספים ולהלן הרשימה העיקרית :

  1. מס הכנסה החזרי מס הכנסה לשכירים שמשכורת חודש של ירדה ושלמו יותר מס . יש לשים לב לתקופות אבטלה ולדרוש החזרים מהירים מביטוח לאומי בגין דמי אבטלה או העלאת קיצבאות ביטוח לאומי בגין אי השתכרות ( דיסריגאד ).
  2. החזרי מס שלילי לשנת 2019 ישולמו במהלך 2020 ובמידה ואתם מרוויחים פחות כסף ייתכן וגם אתם תהיו זכאים לקבל כסף בחזרה
  3. בדיקת תשלומים לפי הסכם העבודה – זה הזמן לנער את הסכם העבודה שלכם ולבדוק אילו זכויות לפנסיה יש לכם לפי הסכם עבודה מול המעסיק.

מסמכים חשובים להורדה 

תעודת מחלה גורפת בידוד קורונה משרד הבריאות

מימוש זכויות עובדים שכירים ועצמאים מקסימום נטו למשכורת שלך 

[wpforms id="3229" title="false" description="false"]

[siteorigin_widget class="WP_Nav_Menu_Widget"][/siteorigin_widget]