נקודת מגע תערוכה בקניון רמת אביב

נקודת מגע תערוכה בקניון רמת אביב

הקניונים בישראל הופכים בשנים האחרונות להרבה יותר ממתחמי בילוי וקניות . גלריית האמנים של קניון עופר רמת אביב מציגה תערוכה חדשה בשם נקודת מגע תערוכה בקניון רמת אביב בה אמני ישראל משתפים חוויותיהם מתקופת משבר הקורונה בכמיהה למגע וקירבה חברתית התערוכה תוצג החל מ 30.6.2020 עד ה 28.7.2020

40 ציירים ופסלים וחוויות מתקופת הקורונה

במסגרת התערוכה בקבוצתית חדשה: "נקודת מגע", במסגרתה יציגו כ-40 ציירים ופסלים את יצירותיהן המתייחסות לתקופת משבר הקורונה ובמיוחד לכמיהה למגע אישי וחברתי. אוצרת התערוכה היא איילת אמוראי – בירן, בהפקתם של שירי מאיר ושוקי כהן מ"אמני ישראל מתאגדים".  

עוד באתר שירת סרטני הנהר לצפייה בווידיאו 

הסגר והבידוד נתנו השראה

ימי משבר הקורונה נדמים כרגרסיה לעולם ללא מגע, אל מציאות של חרדה,חשדנות ובידוד. האמנים מביעים את חוויותיהם בתקופה מאתגרת זו של ריחוק חברתי ואת הכמיהה לקשר, לחיבוק ומגע, בין אדם לחברו, בין האדם לטבע ובין האדם לבעלי החיים. האמנים המשתתפים בתערוכה: דב ברדה, נעמי פארן, ימימה גרינשפון, מירי פנאן, אילנה בן אריה, גבי וכסלר קזן, דניאלה וכסלר, מנחם רון וכסלר, אורה זק, נעה חן, אירה סטוליאר, עמנואל שלמה, דינה זייפר, מרגלית רג'ואן, עמיקם בן גרמא, נילי ללום, מתי יולזרי, קלוד אמסלם ועוד.  התערוכה תוצג על הקיר החיצוני של הקניון הפונה לרחוב איינשטיין, בין ״ארקפה״ ל״גרנד קפה״. התערוכה פתוחה לקהל הרחב – החל מה 30 ליוני עד ה 28 ליולי, בכל שעות היממה.

נקודת מגע אילנה בן אריה שירת המרפסות בתערוכה בעופר רמת אביב צילום יחצ

נקודת מגע אילנה בן אריה שירת המרפסות בתערוכה בעופר רמת אביב צילום יחצ

גלריית האמנים של קניון רמת אביב

על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, הפונה לרחבה גדולה בין שני בתי קפה , מול גינה מטופחת ובריכות מים עם פרחי הנופר, ממוקמים 15 חלונות ראווה גדולים בהם מוצגות כל חודש תערוכות אמנות לטובת הקהילה. חלל ייחודי הזה נגיש לקהל במשך כל ימות השבוע ובכל שעות היממה. מציגים בו צלמים, ציירים, פסלים ומעצבים מכל המגזרים, ממרכז הארץ ומהפריפריה.

חלונות ראווה ענקיים אלו מהווים מעין מסגרות גדולות של התמונות והצופה יכול לראות את העבודות מקרוב או מרחוק , ובערב בזמן שהתאורה דולקת, גם מהכביש. המקום כולו מזכיר בעיצוב שלו את המנזרים באירופה, שכן בקדמת הקיר, יש אכסדרת עמודים המחלקת את המתחם ונותנת מקצב אחיד שביניהם ניתן לראות את הוויטרינות ולצפות באמנות. בכל חודש מתקיים במקום שיח גלריה ובחודשי האביב והקיץ גם ארועים תרבותיים נוספים.