שעת נעילה פרק 1 לצפייה ישירה

שעת נעילה פרק 1 לצפייה ישירה ערוץ 11 כאן תאגיד השידור 

סוף סוף מלחמת יום הכיפורים מקבלת את המשבצת הראויה לה. הפקה יוקרתית ויקרה של ערוץ 11 לצפייה ישירה שעת נעילה פרק 1 לצפייה ישירה מתעדת את מלחמת אוקטובר 1973 ששנתה את פני החברה הישראלית אחת ולתמיד.

שעת נעילה פרק 1 לצפייה ישירה ערוץ כאן 11 פרקים מלאים

שעת נעילה פרק 1 לצפייה ישירה ערוץ כאן 11 פרקים מלאים

מתי הייתה מלחמת יום כיפור

המלחמה החלה בבוקר יום כיפור 6 אוקטובר 1973 ארבע שנים לפני המהפך הפוליטי. עמי ערב קוראים לה מלחמת אוקטובר. באותו לילה מר ונמהר תקפו צבאות ערב את מדינת ישראל , במטרה לרשום כיבוש מהיר ולהשמיד את המדינה היהודית. המצרים שאפו להחזיר את השטחים הכבושים בסיני , הסורים את רמת הגולן והירדנים את השטחים ממזרח לירושלים. מדינת ישראל נתפסה עם המכנסיים למטה.

בתקופה הראשונה של המלחמה , שהקרבות הנועזים בה נערכו ברמת הגולן , היה נדמה שאוטוטו הסיפור הולך להיגמר. מחסני חירום ריקים , צבא לא מוכן ומודיעין לקוי מצד ישראל למול מוכנות צבאית למלחמה האחרונה קרבו את מדינת ישראל לסופה. המפנה במלחמה התרחש בקרבות עזים על תעלת סואץ ולאחר מכן בהגנה על רמת הגולן. שני אזורי קרבות שבהן נהרגו אלפי חיילים , נשבו כ 300 חיילי צהל ובעיקר הותירו אחריהם מורשת קרב נועזת ופצע עמוק בחברה הישראלית.

שעת נעילה דוחקת את ההדחקה

אבא שלי ,עליו השלום , נהג להגיד שמכל המלחמות בהן לקח חלק , מלחמת יום כיפור הייתה הנוראית מכולן. תחושת חוסר הישע , ההפתעה הגמורה והידיעה המאוחרת שהיה ניתן למנוע את כל זה , הותירה בו וברבים אחרים תחושה קשה . בעיקר הידיעות שהלכו והתרבו עם השנים שהיה אפשר אחרת , שאולי לא היינו צריכים לראות עכשיו את שעת נעילה לצפייה ישירה בערוץ 11 .

שעת נעילה טריילר פרק 1 המלא לצפייה ישירה


צוות שחקנים שעת נעילה כיפור ערוץ ראשון

מי שאחראים על יצירת הסדרה החדשה בערוץ 11 הנחשבת לסדרה טלוויזיונית מטלטלת שטרם נראתה כמותה בישראל ובעולם על המלחמה ששינתה את הכול. הם צוות שחקנים ומפיקים :

תום אבני הכי רחוק מתפקיד מוגלי שחשף אותו לראשונה
שחר טבוך כוכב משפחה בהנפקה נולד אחרי מלחמת לבנון הראשונה
עמי סמולרצ'יק בן 50 מוכר לנו מהקומדיה סברי מרנן זוכה פרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר
עופר חיון – מרקו בכיפור ובתפקיד אליאור חן מנאייכ
עומר פרלמן – נמרוד כספי, מפקד טנק
ליאור אשכנזי  בתפקיד מני , הפעם כבר לא בתפקיד הקומי של בני גנץ
לי בירן בוגר כוכב נולד
ג'וי ריגר אחת השחקניות הישראליות ביותר על המסך בתקופה זו
אימרי ביטון – ג'קי אלוש, ממנהיגי תנועת הפנתרים השחורים
אוהד קנולר סוף סוף הוא על המסך מככב בסדרה ישראלית ! ברוך השב אלנו
אביב אלוש כל מילה מיותרת הכוכב של המסך הישראלי בעשור האחרון