נטפליקס נגד כל העולם דוקו לצפייה ישירה

נטפליקס נגד כל העולם דוקו לצפייה ישירה

לפעמים אני צופה בערוצי הדוקו בישראל ושואל את עצמי מי מחליט איזה סרטים לרכוש ולהציג לקהל. איך זאנר כל כך חשוב מקבל בישראל טיפול של הזקנה במסדרון. זו אולי הסיבה שטרם ראיתם בארץ את הסרט המעולה נטפליקס נגד כל העולם דוקו לצפייה ישירה בערוץ tubitv שגם הוא נצפה חינם בישראל ויש לו ספריית דוקו ענקית ומרשימה. 

נטפליקס נגד כל העולם דוקו לצפייה ישירה

נטפליקס נגד כל העולם דוקו לצפייה ישירה

Netflix vs. the World

לא תראו את הסרט הזה בנטפליקס אבל באתר של tubitv הוא להיט אמיתי. במילים יבשות הסרט עוסק בסיפור הפיכתה של נטפליקס, מאז ראשית ימיה בסיליקון, כחברה על סף פשיטת רגל, שעסקה בהשכרת תקליטורי DVD באמצעות הדואר לביטוי נרדף לצפייה בסרטים וסדרות באמצעות אפליקציית סטרימינג שקובעת את סדר היום על המסך והניחה את היסודות לשינוי בהרגלי צפייה ברחבי העולם. 

הכל מתחיל בברקלי 

הדוקו נטפליקס נגד כל העולם הוא לא סיפור על ניצחון ובטח לא סיפור ניצחון. במקום סרט על תהילה עצמית הוא מתעד כיצד האינטרנט שנה הרגלי הצפייה, אחרי שהוידאו כבר עשה את זה בשנות השומנים והכבלים בשנות התשעים. 

הוא מציג את עלייתה של נטפליקס משתי נקודות מבט . בעיקר ציבוריות ובעיקר כאלו שכל אחד מאתנו נטל בה חלק כחייל שרואה סרטים וסדרות. את הטעויות עשו המפיקים הגדולים ואת השגיאות שמודים בהם בעלי האולפנים הגדולים בארצות הברית. כל דבר גדול מתחיל שם  אבל כנראה גם כל דבר טוב מסתיים שם. אחד הצופים הגיב לסרט במילים :

"Nothing is going to bring back the feeling of going into a blockbuster and seeing all those movies on the shelves as a kid"

 

כאשר אמזון הייתה בת שנתיים 

סרט תיעודי זה משרטט את העלייה וההפיכה של נטפליקס במשך שנתיים של בידור ביתי, הפקת תוכן ותעשיית הבידור עצמה באמצעות קולם של מייסדיה, יריביה ומומחי התעשייה. בנקודה הזו חשוב לזכור שקניות באינטרנט שהיום נראית לנו הכי טבעי בעולם, היו פעם פעולה לאמיצים בלבד. בימים שהמחשב שלט בעולם ולא היה נגיש לכולם. היום הטלפון החכם, הסמרטפון שנה את החוקים, יש עורכי דין שאפילו מפיקים צו ירושה בטלפון, כי על המחשב הם ותרו מזמן. ובדיוק למקום הזה נכנסת אמזון. רוצים לדעת איך- צפו בסרט דוקו חינם. 

לסיכום: מומלץ במיוחד לכל מי שאוהב סרטי דוקו על מהפכות תרבותיות משתתפים בולטים דרק ססיל, קווין קוסטנר, אלפונסו קוארון ואתם!

צפו כעת בפרומו של הסרט נטפליקס נגד כל העולם סיפור עלייתה של האפליקציה