איפה יש רשת דור 5 רשימת יישובים מתעדכנת

איפה יש רשת דור 5 רשימת יישובים מתעדכנת

רשת דור 5G בישראל הושקה ויוצרת לא מעט עניין בקב צרכני הסלולר בישראל. הכיסוי הוא מנם עדיין חלקי אך עשרות אנטנות חדשות נפרסות מדי שבוע ישראל כך שתפוצת הרשת ויציבותה אמורה להשתפר בחודשים הקרובים. אתר סלולר ישראל מציג איפה יש רשת דור 5 רשימת יישובים מתעדכנת.

 

היתרונות המרכזיים של רשת דור 5G

אז עד שנפסיק לשאול איפה יש דור חמש או האם יד רשת 5G ליד הבית שלי הנה שלושת היתרונות העיקריים של רשתות 5G:

  1. מהירות וקצב העברת גבוהים בהרבה מרשת דור 4 (1-20 Gbit / s), מה שמאפשר לצרכנים להוריד תכנים במהירות רבה יותר.
  2. זמן אחזור נמוך בהרבה (1 אלפיות השנייה), מה שמאפשר למשתמשים לחוות פחות עיכוב / פיגור בעת בקשת נתונים מהרשת – זמן אחזור של אלפיות השנייה, שלא מורגש לבני אדם.
  3. קיבולת רשת מוגברת ככל שהרשת מתרחבת
דור 5 בסלולר מכשירים

דור 5 בסלולר מכשירים

מכונית אוטונומית דור חמש ויתרונות נוספים 

מכוניות בנהיגה עצמית, יש מי שסבור כי מיזם המכונית האוטונומית, רכב לאל נהג, יקבל כעת תנופה ישראל בעזרת רשת  5G.

בעבודה לצד טכנולוגיות 3G ו- 4G קיימות ( רשת דור 3 בישראל אמורה להסגר )  רשתות 5G יסייעו בהעלאת עלייה עצומה של חידושים ויספקו את התשתית הדרושה להובלת כמויות עצומות של נתונים. הרשת אמורה לאפשר לחבר את האנושות לעולם דיטלי וחכם יותר ובעיקר מחובר יותר. חיבורים מהירים יותר שנשארים מקוונים ולא משנה היכן אתה נמצא ומהירויות הורדה ממוצעות בסביבות 1 GBps צפויות להיות הנורמה. בדומה לינטרנט מהיר ביתי בסיב אופטי כאשר הוא פעול באמצעות חיבור חוטי ישירות לראוטר טוב.

5G יאפשר מיליארדי חיבורים חדשים במהירות ובאבטחה. זה יחבר הכל לכל דבר , וישמש כיישום קריטי עבור  שליטה קריטית מרחוק ועוד. מכוניות יחוברו לכבישים ויתאפשר חזון העיר החכמה, הכביש החכם והרמזורים החכמים. רופאים המחוברים למכשירים הרפואיים של מטופליהם, ותשתית פיזית ונכסים הקשורים לאלה לתעשיות חכמות ומרוחקות.

הדור הבא, 5G, היא למעשה טכנולוגיית העברת נתונים בסלולר למטרות כלליות עם פוטנציאל לשנות באופן דרסטי את הדרך זבה השירותים סביבנו מתנהלים . לצד זה חשוב לזכור כי המודלים העסקיים והמקרים העסקיים המקבילים הקשורים ל- 5G עדיין אינם שלמים ונדרשת השקעה משמעותית בטכנולוגיה חדשה זו לפני יממשו את הפוטנציאל הרשת.