ציור כספי וגרוניך המקורי ל"ציור" ממלחמת יום הכיפורים

ציור כספי וגרוניך המקורי ל"ציור" ממלחמת יום הכיפורים

פרק 7 שעת נעילה לצפייה ישירה כאן תאגיד השידור מסתיים על רקע השיר של מתי כספי ושלמה גרוניך ציור. זה אולי האלמנט היחיד האמתי בסדרה אבל גם הוא לא ממש נאמן למציאות של הופעות האמנים במלחמה. מרביתם הופיעו בגזרה הדרומית. קבלו את ציור כספי וגרוניך המקורי ל"ציור" ממלחמת יום הכיפורים

במהלך המלחמה נקראו אומנים רבים להופיע בפני הלוחמים בגרזה הדרומית בסיני. את מתי כספי ושלמה גרוניך פגש אחד בשם לאונרד כהן. יהודי מקנדה שלימים הפך לאחד הזמרים המוערכים העולם. ובכן למה בחרתי להתעכב דווקא על ביצוע הזה ולא למשל על " אלוהים מרחם על ידי הגן". אולי מפני שמצאתי בו תקווה אמיתית. למשפחה הזו שעוד תבוא, לתיקון של אחרי המלחמה, אולי מפני שבניגוד לאחרים יש בו תקווה וחלום.

שעת נעילה פרק 7 לצפייה ישירה 

הנה הנה מגיע כבר פרק 10 שעת נעילה ועדיין לא ראינו קרב אחד שהסדרה הבטיחה לשחזר. זה אולי המקום להזכיר שבניגוד לסדרה שבה אזרחים מסתובבים חופשי בחמ"ל של האוגדה ונותנים פקודות או נעים ברחבי רמת הגולם ומגייסים חיילים למשימות פרטיות מכל מיני מוצבים, המציאות הייתה הרבה יותר אכזרית. מאות חיילים נהרגו בקרבות על רמת הגולן. מאות שבויים נפלו בשבי הסורי ושם מצאו מותם ( בסוריה לא הקימו מוסד מקביל לבג"ץ) .

להלן מצעד הסצנות התלושות מהמציאות של שעת נעילה לצפייה ישירה פרקים מלאים

  1. אזרח מגיע בבוקר המלחמה לשטח רמת הגולן מסייר בין מוצבים ועושה בשלו, אשכרה מנהל של הצבא
  2. ניתוק מוחלט ממהלך הקרבות שמותיהם של הקרבות והפעולות הגדולות של צה"ל
  3. התעלמות נכבוש המובלעת בדרום סוריה
  4. ישראל נצחה במלחמה והמדינה נצלה. זה עובר בסדרה?
  5. הכשרת שעות פוסט ציוניות הרווחות כעת ובעבר לא הייתה להן אחיזה בחברה הישראלית
  6. הסדרה האירה את בי הרושם שההתחרשות בה מנותקת ממלחמת יום כיפור שאני הכרתי מסיפורי מורשת הקרב בבית הספר, בצבא ולאחר כן כאדם בוגר שהיה בשל ושמע את זוועות מלחמת יום הכיפורים.
  7. אבא מגיע מתל אביב ומציל את הבן במוצב שהותקף על ידי הסורים. אני תמיד חלמתי שאולי אבא שלי הוא מלך והוא יחזור בערב עם מכונית גדולה. נו טוב כל תסריטאי והחלומות שלו. אבל בפועל אבא שלי היה מרכין את הראש בכל פעם ברעם גדול היה מרעיד את שמי החורף. לקחת לי הרבה שנים להבין למה.
  8. בפועל קשקוש בלבוש שבעיקר מכתים את זכרם ומורשתם של הלוחמים האמיתיים