ארץ נוודים סרט מומלץ לצפייה! הדרכים הנסתרות של אמריקה

ארץ נוודים סרט מומלץ לצפייה! הדרכים הנסתרות של אמריקה

סרטים חדשים שחושפים את השבילים הפחות מוכרים בצדה הדרומי של ממלכת USA תמיד מעוררים עניין. לכן התרגשתי מאד כאשר החלה הקרנת הסרט ארץ נוודים סרט מומלץ לצפייה! הדרכים הנסתרות של אמריקה. סרטים חדשים מומלצים בבתי הקולנוע! צפו בווידאו עם תרגום עברית בסוף העמוד!

ארץ נוודים סרט מומלץ לצפייה!

ארץ נוודים סרט מומלץ לצפייה!

 

Nomadland ארץ נוודים על מה הסרט

על אף שמקובל לחשוב שכיום רוב האנשים חיים בבתי קבע, מסתבר שבארצות הברית עדיין לא מעט אנשים חיים כנוודים. אבל מודרניים. וכאן מתחיל הסרט כאשר הוא מציג את פרן אותה מגלמת פרנסס מקדורמנד (זוכת שלשה פרסי אוסקר לשחקנית הטובה ביותר), אישה שבעקבות ההתרסקות כלכלית מעיר באזור נבאדה , מחליטה לארוז קראוון ולצאת למסע ברחבי מערב ארה"ב, כדי לגלות את החיים מחוץ לחברה הקונבנציונאלית . קצת מזכיר לי את קול קדומים מהשנה שעברה. 

הסרט החדש המוצג בימים אלו בבתי הקולנוע בישראל ( לא לשכוח שניתן לרכוש כרטיסים 1+1 באמצעות כרטיס אשראי ) הוא יצירה עטורת שבחים שזכתה 3 פרסי האוסקר לסרט הטוב ביותר, לבמאית הטובה ביותר – קלואי ז'או ולשחקנית הראשית הטובה ביותר – פרנסס מקדורמנד.

איפה זה מערב ארצות הברית

האזור הנקרא באנגלית  Western United States אשר המדינות שלו שוכנות בצד האוקיינוס הפסיפי אוכלס לראשונה במאות אלפי מתיישבים בתקופת הבהלה לזהב. הוא כולל מדינות כמו אלסקה ( הגבול האחרון), אריזונה המדברית, אבל את ארץ החוות מונטנה וכמובן את ניו מקסיקו ארץ ההתרחשות של שובר שורות וסמוך על סול. הדובדבן של חבל הארץ היא כמובן וושינגטון הבירה. עוד משהו- גם מדינת ויומינג, ארץ המאובנים שייכת לחבל הארץ הרב גווני הזה. ובתוך כל הניגודים האלו נוצק הסרט החדש.

אבל להיות נווד זה לא רק חופש, זה בעיקר מאבק על ארוחת הצהריים של מחר, על הנון קונפורמיזם כדרך חיים ועל חברה קצת אחרת. לכן לפני צפייה ישירה בסרט Nomadland חשוב לעשות סדר במושגים ולהבדיל בין נהיליזם לקונפורמיזם.

 

י

צפו בווידאו לקראת הסרט המלא עם תרגום עברית מובנה Nomadland ארץ נוודים