מה זה בדיקות אנטיגן? הסברים לבדיקה מהירה

מה זה בדיקות אנטיגן? הסברים לבדיקה מהירה

עם תחילת שנת הלימודים ומתווה התו הירוק נכנס לחיינו מושג חדש הנקרא בדיקות מהירות. כעת ניתן לבצע בדיקות קורונה עם תוצאה מהירה גם בבית. כל המידע מה זה בדיקות אנטיגן? הסברים לבדיקה מהירה.

מה זה בדיקות אנטיגן הסברים לבדיקה מהירה

מה זה בדיקות אנטיגן הסברים לבדיקה מהירה

מהן הבדיקות המהירות אנטיגן

בדיקות מהירות הן בדיקות לגילוי נגיף קורונה, המבוססות על טכנולוגיה שאינה מצריכה שינוע הבדיקה למעבדה ומאפשרת מתן תשובה תוך 15 עד 30 דקות מרגע הדגימה.

עוד באתר – בדיקת אנטיגן מהירה ללא תור 

מה ההבדל בין בדיקה מהירה ביתית לבדיקה במתחם פיקוד העורף?

אמנם הבדיקות המהירות הן בעלות רגישות פחותה מזו של בדיקות ה-PCR (בדיקת מטוש רגילה) הרגילות, אך הן מאפשרות זיהוי מהיר וטוב מספיק כדי לאפשר כניסה לעסקים ומקומות הפועלים תחת כללי התו הירוק למשך 24 שעות מרגע ביצוע הבדיקה, בתנאי שבוצעו על פי תנאי משרד הבריאות ומדווחות כראוי.

כיצד ניתן לבצע בדיקה מהירה אם אין לי חיסון? 

 מחוסנים או מחלימים יוכלו לבצע בדיקות מהירות: בכניסה למקום ספציפי הפועל תחת כללי התו הירוק ותוצאת בדיקה שלילית תאפשר כניסה לאותו מקום בלבד. באחת התחנות המורשות לביצוע בדיקות מהירות לצורך קבלת אישור (קוד QR) שיאפשר כניסה למקומות שונים הפועלים תחת כללי התו הירוק למשך 24 שעות.

בדיקות מהירות בכניסה למקום הפועל תחת התו הירוק

את הבדיקות המהירות לטובת כניסה למקומות הפועלים תחת כללי התו הירוק ניתן לבצע רק דרך גופים בודקים אשר נרשמו כראוי במשרד הבריאות לשם ביצוע בדיקות מהירות.

איפה אפשר לעשות בדיקות מהירות לקבל תו ירוק? 

לשם קבלת אישור (קוד QR) שיאפשר כניסה למקומות שונים הפועלים תחת כללי התו הירוק על בסיס בדיקה מהירה, יש לפנות לאחד ממתחמי הבדיקות המהירות:

תחנות במסגרת מכרז משרד הבריאות:
איכילוב וול – בדיקות חינם לזכאים באזור המרכז
מד"א – בדיקות חינם לזכאים באזור הצפון, ירושלים והדרום (עד 1.9.2021 מפעילים גם תחנות בחינם לזכאים באזור המרכז במקביל לאיכילוב וול)
תחנות מורשות נוספות:
שיבא-טרגט (שיתוף פעולה עם שופרסל BE)
מדיקוויפ
יוסי עמר
טרם
מפעילי מתחמים אלו מחוברים למערכות משרד הבריאות לדיווח תוצאות שליליות ומתן אישור (קוד QR).