25 עובדות על תימנים הויקיפדיה של העדה התימנית

25 עובדות על תימנים הויקיפדיה של העדה התימנית

אין עשה שמחה בחלקה כמו העדה התימנית בישראל. תשכחו מבני העדה הבבלית או הפולנים. שמחה יש רק עם סחוג. קבלו 25 עובדות על תימנים הויקיפדיה של העדה התימנית.

25 עובדות על תימנים

25 עובדות על תימנים

מה זה ראשי בב"ב אצל התימנים מילת הקוד הסודית של העדה 

זו לא בדיחה על התימנים זו פשוט עובדה. אם אתם לא מהעדה ולא גדלתם בשכונות בראש העין, בבני עייש בגדרה או בעקרון, אין סיכוי שאתם מכירים את מילות הקוד שכל תמניה ותימני מכירים מלידה. אז בואו נגלה לכם.

עוד באתר – איזה מנהגים בוכרים יש לפני החתונה ?

בזול במבצע בחינם. אלו שלושת מילות המפתח שמאפיינות וקובעות את התנהגות התימנים בכל מה שקשור לקניות. שלא תחשבו שמדובר בסטיגמה. הם פשוט אוהבים לחסוך. לא מתוך קמצנות כמו פרסים או סקוטים. זה פשוט בטבע שלהם. כמו שפולניה תמיד מחמיצה פנים.

מה בכל זאת חשוב לדעת. יש מדרג פנימי. בחינם הוא האלמנט המוביל. אחריו מגיע בזול ורק בסוף מגיע מבצע. שהריי אם אפשר לקבל משהו בחינם אין טעם לקנות אותו בזול ובטח לא לשלם עליו אם הוא במבצע. אז יש מי שטוען שהכל באמת וזה לא סתם נכנס לרשימת הבדיחות על תימנים.

מאכלים של תימנים לא רק בשבת בבוקר

לא חוכמה לאכול ג'חנון בשבת בבוקר ואחר כך להרגיש אחד משלנו. כמו שזו חוכמה מאד קטנה לקנות סביח עם פלאפל ולחשוב שאתה עירקי מבגדד. זה לא עובד ככה בחיים.

בסיור שערכתי לאחרונה ביום ששי בראש העין ראיתי מה זו גאווה תימנית. נשים צעירות, כבנות 30, פוסעות ברחוב, בידיהן סירי ג'חנון וחיוך ענק נסוך על פניהן בשעה שהתקרבו לבית החמה שלהן. שהריי ידוע לכל בר דעת, אם התנור עובד כל הלילה, אז לפחות שיחמם שלושה סירים. חוסכים בחשמל, חוסכים בכסף ונהנים.

אגב, סירי הג'חנון נעשים בעבודה מתכת הנקראת לחצנות. סתם שתדעו.

גרעינים שחורים זה הכי אחי בעדה שלנו

לכל עדה יש חטיף או מאכל שאוכלים בהתאספות בימי שבת וחגים. המרוקאים אוכלים אחד את השני. הפולנים שותים מים, העירקים כוס תה, הטורקים מלבי והתימנים פשוט מפצחים גרעינים שחורים. בני העדה ידועים ביכולתם לפצח גרעינים גם תוך כדי שינה.

בניגוד לעדות אחרות, בעדה התימנית מותר לפצח רק גרעינים שחורים. עדיף לאלו שטוגנו במחבת. לא גרעיני דלעת יקרים או גרעיני אבטיח עונתיים. רק שחורים!

צפו בווידאו איך התימנים חוסכים כסף חשיפה בלעדית תימנים ונהנים