יאיוי קוסמה תערוכה מוזיאון תל אביב תמונות מהפנטות

יאיוי קוסמה תערוכה מוזיאון תל אביב תמונות מהפנטות

היא ראתה את מלחמת העולם הראשונה, חוותה את הפיכת ניו יורק לבירת האומנות העולמית ועברה דרך כל השינויים שעבר עולמם האומנות. אבל היא נשארה נאמנה ליצירה שלה. כל הפרטים, תמונות ויצירות אודות יאיוי קוסמה תערוכה מוזיאון תל אביב תמונות מהפנטות. 

יאיוי קוסמה תערוכה מוזיאון תל אביב

יאיוי קוסמה תערוכה מוזיאון תל אביב

5 עובדות על חייה של יאיוי קוסמה

לכבוד התערוכה במוזיאון תל אביב והצגת היצירות המדהימות שלה, אספנו עבורכם הגולשים, 5 עובדות חשובות אודות חייה. אלו לא רק פרטים פיקנטיים אלא מספקים רקע ליצירה שלה. 

היא מבינה בעסקים ומנהלת חיים יצירתיים – קורות החיים של קוסמה נראים כמו מפקד של תעשיות יצירתיות

עוד באתר – מה ההבדל בין אתרי ההיכרויות 

אומנות אקטיביסטית זה הכי יאיוי קוסמה

לחלק גדול מיצירות האמנות של קוסמה יש ממד אקטיביסטי, במיוחד יצירות האמנות המיצג שלה. מקרה ידוע לשמצה כלל אותה טיפוס על גשר ברוקלין כשהיא לבושה בבגד גוף מנוקד. היא מחתה על המלחמה ועל האלימות של הקפיטליזם.

גם סופרת מוכשרת

הגאונות של יאיוי קוסמה לא עוצרת באמנות החזותית שלה. היא גם סופרת פורייה וחיברה שמונה רומנים, מספר ספרי שירה, והקימה עיתון אירוטי בשם "האורגיה של קוסאמה".

כתבה לנשיא ניקסון בקשה להפסיק את המלחמה

ב-1968 כתב קוסמה לנשיא דאז ריצ'רד ניקסון והציע לו מין אם יסכים להפסקת אש באוקיינוס השקט. זו לא הייתה הפעם הראשונה שהיא כתבה לו – בעבר, היא לקחה את העט אל הנייר כדי לתמוך בסופה של מלחמת וייטנאם, ואמרה, "בעדינות! בעדינות! ריצ'רד היקר. הרגע את רוח הלחימה הגברית שלך!"

רוצים לקנות יצירה אמתית ? זה הולך להיות יקר! פולחן אספנות היצירות של האומנית היפנית

Kusama מחזיקה כיום בשיא של יצירות האמנות היקרה ביותר שנמכרה במכירה פומבית על ידי אמנית חיה ב-7.1 מיליון דולר ב-2014 עבור White Net מס' 28 (1960). העצה של גלוריה אוקיף, המנטורית העסקית שלה, כנראה השתלמה וקוסמה יצרה תקדים לאמניות במאה ה-21.

היא גרה בבית חולים לבריאות הנפש מאז 1977

מרצונה החופשי, כך על פי פרסומים שונים. יאיוי קוסמה התגוררה בבית מקלט יפני מאז שנות השבעים, שם היא מקבלת טיפול לבעיות הנפש שלה.

כרטיסים מוזלים וביקור בתערוכה הטבה בכרטיס אשראי – ראו הטבה של בנק הפועלים מוזיאון תל אביב