מוסינזון סוד מוחלט בהחלט צפו בווידאו סרט דוקו חדש בהוט

מוסינזון סוד מוחלט בהחלט צפו בווידאו סרט דוקו חדש בהוט

ערוץ הדוקו של הוט מעלה סרט על אחד היוצרים החשובים בישראל. הוא אומנם כבר לא איתנו אבל הספרים שלו והיצירות יישארו כאן לעד. אני מקווה. על מי מדובר ? מוסינזון: סוד מוחלט בהחלט צפו בווידאו.

איך פתאום הוא חזר אלינו ? מוסינזון סוד מוחלט בהחלט צפו בווידאו סרט דוקו חדש בהוט

אין כמעט אחד בישראל של את סדרת ספרי חסמב"ה. מי אלו היו . שני דורות של נערים בעלי מודעות חברתית. הדור הראשון סייע בהקמת המדינה והמלחמה בבריטים. כאשר סיימו עם הקמת המדינה הם התפנו לטפל בבעיות של בטחון פנים ושמירה על הגדר. כלך נולדו הדמויות של סעיד דנגור עושה בלהטיו ואלימלך זורקין האחד והיחיד.

מוסינזון סוד מוחלט בהחלט צפו בווידאו סרט דוקו חדש בהוט

מוסינזון סוד מוחלט בהחלט צפו בווידאו סרט דוקו חדש בהוט

ועכשיו סרט תיעוד על חייו ויצירתו של יגאל מוסינזון

אני חייב להודות בפני הגולשים שיש לי עניין מיוחד בסדרה הזו. לא רק בגלל שזה מסקרן, אלא בעיקר ברמה האישית. למה ? לפני הרבה מאד שנים, לא אספר לכם כמה. הייתי כתב בעיתון במעלה. היכן הוא הופץ ? בקרב חניכי הנוער העובד והלומד. העורך אהרון כפיר הציע אז שנראיין את יגאל מוסינזון. יומיים אחר כך, בקרתי אצלו בבית בצפון תל אביב לחוויה של שעתיים שלא אשכח לעולם. משהו פעם כתב על זה ספר  – פגישות עם אנשים מיוחדים.

עוד באתר – סרטים חדשים בקולנוע המלצות ביקורת מבצעים 1+1 בכרטיס אשראי

הסיפור הלא יאמן על האיש מאחורי חסמב"ה

אבל הוא היה הרבה יותר מזה. נכון שאפשר למצוא לא מעט קווי דמיון בין החמישייה הסודית לספרות הישראלית, אבל חסב"ה היא יצירת מופת בין דורית. לא רק בגלל שהיא כמעט היחידה מבין ספרי הילדים של ישראל שעובדה לקולנוע – פעמיים. אלא כי כתב אותה אדם בעל השקפת עולם חברתית ממדרגה ראשונה.

הסופר הישראלי שניהל רומן עם מרלין מונרו

יגאל היה לא רק סופר מצליח אלא ככל הנראה הישראלי היחיד שבביוגרפיה שלו מצוין רומן עם מרילין מונרו. איך זה בדיוק קרה ? בשנות החמישים הוא נסע לארצות הברית לעבוד על מנת לכסות על פשיטת הרגל של תיאטרון "סדן" באולם קולנוע מוגרבי בתל אביב. מה קרה לו באמריקה ?  שם התפרסם ברומן של כחצי שנה עם מרילין מונרו.