חיסון נובהווקס נגד קורונה זמין בקופות החולים הנחיות

חיסון נובהווקס נגד קורונה זמין בקופות החולים הנחיות משרד הבריאות 2022

לאור הצפי לגל נוסף בסתיו ובחורף הקרוב קורא משרד הבריאות לתושבי ישראל לבצע התחסנות נוספת. זאת בתוספת למבצע לחיסונים של שפעת שנערך בימים אלו באמצעות קופות החולים. כל המידע אודות חיסון נובהווקס נגד קורונה זמין בקופות החולים הנחיות משרד הבריאות 2022. 

חיסון נובהווקס נגד קורונה 2022 קביעת תור הסברים

חיסון נובהווקס נגד קורונה 2022 קביעת תור הסברים

מה מחדש חיסון נובהווקס נגד קורונה 2022 

החיסון מתוצרת חברת נובהווקס  Novavax נגד קורונה יהיה זמין בימים הקרובים בקופות החולים.

מאיזה גיל אפשר להתחסן? בעבור מתחסנים בגילאי 12 שנים ומעלה.

אז מה חדש בחיסון החדש ובמה הוא שונה מהחיסונים הקודמים שהוצעו לציבור?. החיסון של חברת נובהווקס הנו בטכנולוגיה מבוססת חלבון ומצטרף לאמצעים האחרים נגד קורונה הקיימים כבר בישראל, ובכך מוסיף למגוון הטכנולוגי של החיסונים נגד נגיף הקורונה הניתנים בישראל. חיסון זה מהווה אלטרנטיבה בעבור כל מי שאינו יכול או לא מעוניין להתחסן בחיסון מסוג mRNA.

עוד באתר ברכה לראש השנה מיוחדת לכבוד ראש השנה תשפ"ג

מחקרים ויעלות Novavax

החיסון נמצא יעיל במספר מחקרים נגד וריאנטים שונים, ואושר זה מכבר לשימוש על ידי ועדת החיסונים ומשרד הבריאות בישראל ועל ידי הרשויות הרגולטוריות המובילות בעולם.

היכן ועל ידי מי נבדק החיסכון החדש? הנתונים המדעיים לגביו וקבעו שהוא יעיל ובטוח, ובכללם רשות התרופות והמזון האמריקאית (FDA), רשות התרופות האירופאית (EMA) וכן רשות התרופות הבריטית (MHRA).

מה קורה אם טרם התחסנתי? זה יכול להתאים לי? 

עבור מי שטרם חוסן לקורונה, חיסון זה יינתן ב-2 מנות חיסון, בהפרש של 21 ימים לפחות בין המנה הראשונה לשנייה. כמו כן, ניתן לתת את החיסון כמנה שלישית (מנת דחף/בוסטר) למי שקיבלו סדרה ראשונית (שתי מנות ראשונות) של חיסון נגד קורונה , מתוצרת אחרת שאינה נובהווקס (עיתוי המנה השלישית ללא שינוי מיתר החיסונים נגד הקורונה).

החלטה לגבי מנה שלישית עבור מי שקיבלו שתי מנות מתוצרת Novavax, צפויה להתקבל בהמשך. ניתן לתת חיסון זה למטופלים הסובלים מדיכוי חיסוני (מכל סיבה שהיא). למידע נוסף, יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

דברי פרופסור זרקא במסיבת עיתונאים 

במפגש עם עיתונאים אמר פרופסור סלמאן זרקא בין היתר – מדובר בשני חיסונים בשתי זריקות נפרדות. החיסון נגד הקורונה מותאם לזן האומיקרון. רכשנו את החיסונים הנדרשים, הם נחתו בארץ ויגיעו לקופות החולים. מומלץ להתחסן גם נגד שפעת, במיוחד אוכלוסייה בסיכון. 

החברה המייצרת הנה חברת ביוטכנולוגיה המחויבת לעזור לטפל במחלות זיהומיות חמורות ברחבי העולם באמצעות גילוי, פיתוח ואספקה של חיסונים חדשניים לחולים ברחבי העולם.

לפי אתר החברה Novavax כאן כדי לעשות את ההבדל. אנחנו חברת ביוטכנולוגיה המתמקדת אך ורק בפיתוח חיסונים מצילי חיים למלחמה במחלות זיהומיות. ובמספרים אודות היצרנית: 

34+ שנים של  ניסיון
1,500+ עובדים ברחבי העולם
2 מיליארד דולר מימון מובטח עד היום מאז 2020
2 מיליארד מנות מדי שנה
10+ פריטים בשלבי ייצור ומחקר
6 אזורים של מחקר ברחבי העולם