איזה חוף הכי נקי בארץ מדד הניקיון של הים

איזה חוף הכי נקי בארץ מדד הניקיון של הים

בשיאם של החגים – שיא בניקיון החופים: ממדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה למחצית השנייה של חודש ספטמבר. מה בתוצאות?. 93.9% מהחופים הפתוחים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד". סיקור מיוחד בנושא איזה חוף הכי נקי בארץ מדד הניקיון של הים.

יוצאים לים? איזה חוף הכי נקי בארץ

נתוני מדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה למחצית השנייה של חודש ספטמבר מראים, כי 93.9% מהחופים הפתוחים (הלא מוכרזים) שנמדדו דורגו כנקיים עד נקיים מאוד. במדד הקודם עמד אחוז החופים הנקיים על 90.9%.

מי קיבל ציון נקי מאוד? 

הרשויות החופיות הנקיות ביותר במדד זה (בעלות ציון "נקי מאוד") הן: מטה אשר, עכו, טירת כרמל, עמק חפר, נתניה, הרצליה, חוף השרון, בת ים, תל אביב-יפו, גן רווה, אשדוד, אשקלון ורשות הטבע והגנים. במדד זה לא דורגה אף רשות חופית בציון "מלוכלך".

עוד באתר קריוקי סרט ישראל ווידאו חדש צפו כעת סרטים 2022

איך מונעים הצטברות פסולת בחופי הים של ישראל?

במסגרת תוכנית חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה. היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית יוזמת סיוע לרשויות החופיות בביצוע פעולות אכיפה בחופי הים בחודשי הקיץ.

הסיוע ניתן באמצעות תגבור כוח הפיקוח על ידי שוטרי משטרת ישראל. מה תפקידם?. מלווים את הפקחים מטעם הרשות החופית בפעולות הפיקוח ואכיפה. זאת במטרה ליצור הרתעה מול עברייני פסולת בחופי הים ולצמצם את הנזק לסביבה החופית והימית.

איזה חוף הכי נקי בארץ מדד הניקיון של הים

איזה חוף הכי נקי בארץ מדד הניקיון של הים

באיזה חופים בישראל יש פיקוח ושיטור? 

18 הרשויות שזוכות בעונת הרחצה הנוכחית לתגבור של יותר מ-7,000 שעות שיטור הן: נתניה, הרצליה, מועצה אזורית חוף הכרמל, מועצה אזורית עמק חפר, אשקלון, מועצה אזורית מטה אשר, קריית ים, איגוד ערים כינרת, אשדוד, נהריה, טירת כרמל, עיריית עכו, חיפה, תל-אביב יפו, מועצה אזורית חוף השרון, בת ים, חדרה ואילת.

כמה פסולת אנחנו משאירים בחופי הים שלנו? 

המשרד להגנת הסביבה פרסם השנה, בשיתוף רשות הטבע והגנים והחברה לחקר ימים ואגמים, דוח המצביע על ההשפעה המדאיגה של פסולת פלסטיק על צבי הים במזרח הים התיכון. הדוח מצא כי פסולת פלסטיק נמצאה בקיבות של 100% מצבי הים שנבדקו.

ולסיכום, כמה טון אשפה נשאר בחופי הים?.

על פי הערכות שונות, 8 מיליון טונות פלסטיק מושלכות לים מדי שנה בעולם. ומה במצ ביחס לעולם?.

בישראל נמצא שעד 90% מהפסולת הימית היא פלסטיק שכמעט ואינו מתכלה.