יריד החלל 2023 מכון דוידסון רחובות רשימת אירועים

יריד החלל 2023 מכון דוידסון רחובות רשימת אירועים

לאן נשואות העיניים בשבוע המיוחד הזה?. אל החלל. קבלו את רשימת אירועי יריד החלל 2023 מכון דוידסון רחובות במסגרת שבוע החלל של ישראל. שבוע החלל 2023 אשר יעסוק השנה בנושא החלל בשירות כדור הארץ; למה יוקדש האירוע? לציון 40 שנה לפעילותה של סוכנות החלל הישראלית. למי עוד?. 20 שנה לאסון מעבורת החלל קולומביה בה נספה האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל.

מה עושים באירועי יריד החלל 2023 מכון דוידסון רחובות 

השנה גם מכון דוידסון, הזרוע החינוך של מכון ויצמן למדע ברחובות מביא את שבוע החלל הישראלי עד פתח הבית, ומזמין אתכם לחוויה משפחתית מעשירה, מלמדת ומהנה במגוון פעילויות חינמיות, אשר מספקות הצצה לעולם החלל ולתומן בחובו. האירועים מתאימים לכל הגילאים, ללא עלות ובהובלת מדעניות ומדעני המכון.

רשימת הפעילויות לשנת 2023

סדנאות: סודות הירח, לשתות מים בחלל, מאסטר שף בין הכוכבים, ניסוי חלל להכנת עדשות ועוד. פעילויות חוויתיות כמו תצפית שמש באמצעות טלסקופים רובוטיים הנמצאים באיים הקנריים ומופעלים מרחוק.

האם יש תצפית אסטרונומית?. כמובן!.  באמצעות טלסקופים, פלנטריום מתנפח ועוד.

על מה התחרות השנה?. תחרויות עיצוב כרזת חלל וחידון שטיפת מח חללי.

עוד פעילויות השנה – שעת סיפור. וכמובן הרצאות עם זווית אחרת לגמרי: אולטראסאט – טלסקופ החלל הישראלי הראשון, הדרך הארוכה של הנשים לחלל, אבולוציה מכוכב אחר והכוח בליבה של השמש.

מתי כל זה קורה? תאריך שבוע החלל 2023 פעילויות ברחובות במכון דוידסון

יום רביעי, 1.2.2023, 16:00-21:00
איזו פעילות מומלצת עוד בתאריכים אלו?. דרום אדום 2023 לוח אירועים של פסטיבל הכלניות 2023.

קפיצה קטנה למערכת השמש 

אירועים אלה מהווים צעד נוסף לקירוב הקהל הרחב לתחומי מדע וחלל, לעורר מודעות למחקר ולתעשיית החלל בישראל ובעולם, ולעודד חינוך למדעים. האירועים מנגישים את תחום החלל לקהלים רחבים וחדשים בדרך חווייתית ובלתי אמצעית כדי לעורר עניין ולמידה של תחומים מרתקים אלה.

מי היה אילן רמון ז"ל?. 

הטייס אילן רמון היה האסטרונאוט הישראלי הראשון שהמריא לחלל. מתי זה קרה?. בשנת 2003. כיצד נספה האסטרונאוט הישראלי הראשון?. הוא טס כחלק מסגל מעבורת החלל קולומביה במסגרת משימה STS-107. אולם עם החזרה לכדור הארץ הוא נספה יחד עם צוות המעבורת, בשעה שזו התפרקה עם חזרתה לאטמוספירה. ברבות השנים הוא הפך לדמות חינוכית, סיפורו האישי נחשף והוא מהווה דוגמא ומופת לחינוך למצוינות.