אטרקציות לשבועות 2023 מצפון עד דרום מה עושים עם הילדים

אטרקציות לשבועות 2023 מצפון עד דרום מה עושים עם הילדים

לכבוד חג הביכורים תשפ"ג לקטנו פעילויות לחג שבועות ברחבי הארץ , טיולים לחג , אירועים חגיגיים , התאריכים החשובים וכל מה שצריך לדעת לכבוד חג שבועות שמח תמונות טיולים מתכונים. קבלו את המגזין – אטרקציות לשבועות 2023 מצפון עד דרום מה עושים עם הילדים. 

חופש שבועות מערכת החינוך בבתי הספר וגני הילדים

תחילת החופשה וערב חג השבועות 2023 ביום חמישי, ה' בסיוון, 25/05/2023

סוף החופשה במערכת החינוך : יום שבת, ז' בסיוון, 27/05/2023

החזרה ללימודים אחרי חופש שבועות השנה : יום ראשון, ח' בסיוון,28/05/2023

זמני כניסת החג 26.05.2023 ו' סיוון ה'תשפ"ג חג השבועות

 

מה עושים עם הילדים אטרקציות לשבועות 2023 מצפון עד דרום 

איך עושים דבש?. סקרנים בואו לבלות אצל משק אופיר' באלון הגליל

מה במקום?. חגיגות הביכורים עם דבש מהכוורת ויין מהיקב המשפחתי. משק אופיר הממוקם בלב חורשה נעימה, יקיים טעימות מודרכות של 9 סוגי דבש זני, ויין מהיקב, לצד גבינות בוטיק ישראליות, יתקיים סיור מודרך במכוורת וביקב, כולל סיפור המשפחה והקמת המשק החקלאי. להלן לוח האירועים לקראת שבועות השנה:

יום הדבורה 20.5- משק אופיר פתוח לביקור וטעימות דבש במכוורת.

חמישי 25.5.23 – חווית טעימות יין מודרכת בליווי גבינות, לחמים ומטבלים כולל סיור במשק וביקב.

שישי 26.5.23- בראנץ' יין זוגי עם גבינות משק, לחם, מטבלים, אנטי פסטי, סלט, לבנה, שמן זית, זיתים, יין ועוד.

שבת 27.5.23- חווית פיקניק ארוז בארגז המשק בו בקבוק יין, גבינות, לחמים, מטבלים, ירקות, פרי עונה, חמאה, זיתים, שתי כוסות יין, פותחן, ומפה משובצת. ניתן להסב בחורשת האקליפטוס, בין הגפנים או לקחת לטיול במרחבי הגליל.

מוזיקה על ים כנרת פעילות שבועות 2023  בצפון מרכז תיירות מגדלה

במסגרת סדרת הקונצרטים השנתית במלון מגדלה על שפת הכנרת, יתקיים קונצרט חגיגי לשבועות 'ארץ שבעת המינים' – "שעורה, חיטה ועינב", שירי חג ואביב בביצוע זמרות עלמה והגיטריסט איל לבר. ביצוע: עלמה קול נשי ישראלי, גיטרה: איל לבר, ניהול מוזיקלי: אלה מדינה.

מרכז מגדלה בצפון מהווה, מכלול תרבותי שנבנה רבדים רבדים, כאשר הבסיס הוא ההיסטוריה והמורשת של המקום, אליו מתלווה עוצמת הטבע, נופי הכנרת והארבל ממעל.

לצד תרבות, רוח והממד המוסיקלי בחגיגת שבועות 2023, שמוסיף נדבך משמעותי לכל היופי. ניתן לשלב סיור בפארק הארכיאולוגי המרהיב מהמאה הראשונה לספירה, בוא מתקיימים סיורים מודרכים.(17 ₪ לאדם. סטודנטים ומבוגרים מעל 65 – 12 ₪ (ילדים מתחת לגיל 12 ללא תשלום).
באיזה יום האירוע של שבועות?. שבת, 27.5.23, בשעה 12:00.
מה המחיר לאדם?.  100 שח
אורחי המלון נהנים מהשתתפות בקונצרטים ללא תשלום. (הכרטיסים בעלות למבקרים שאינם לנים במלון.)

טנא לשבועות תמונה הכנת טנא לשבועות

לקראת חג שבועות הילדים נדרשים להביא טנא לבית הספר ולגן . שבועות הוא חג האסיף ובימי התנך היו חוגגים בו את אחד משלושת הרגלים . לעצם הכנת טנא לבית הספר או טנא לגן הילדים צריכים להיות פרקטיים.

ניתן לרכוש סלסלת טנא פשוטה בחנות הסטוק שליד הבית , לפזר מספר מספר פירות יפים כמו תפוח עץ , אגס , משמש , בננה ומספר תותים לפי העונה . אפשר להוסיף גם קלמנטינה נכון לא היו פרות הדר בימי המקרא אבל זה הכי ישראלי  , יחד עם אפרסק יפה שכיף לנגוס בו .

טנא לשבועות תמונה הכנת טנא לשבועות

טנא לשבועות תמונה הכנת טנא לשבועות תמונה 

 

טיולים מומלצים שבועות סיורים ומקומות מומלצים 

יצאנו לחיק הטבע וברחנו אזורי טיול קסומים עם ים השיבולים לפני ואחרי קציר חיטה. הנופים והמראות ף רגע לפני שחופש גדול 2023 מגיע ושיא החום עוד לפנינו . אז לא לשכוח לקחת גם מים  ! בחרנו את אזור צומת לטרון אשר בסביבתו תוכלו לצפות באלפי דונמים של חיטה , מטעים ונוף בראשית ועם קצת מזל אולי גם את העולים לרגל לירושלים של שלושת הרגלים .

 שבועות 2022 תאריכים אטרקציות טיולים

שבועות 2022 תאריכים אטרקציות טיולים

פארק קנדה  פארק איילון

מציע יער מטופח ונקי בו ניתן לבצע מסלולי הליכה בין אמות מים עתיקות , בוסתני פרי ונופי בראשית נטועים עצי זית .טרם הליכה מומלץ לנסוע מעט בשבילי פארק איילון ולהתרשם מהנוף הירוק והטרסות המעובדות. לאורך פרק קנדה ניתן לראות גתות חצובות בסלע , מערות קבורה ונוף בראשית מרשים.

יד לשריון לטרון

נצח האדם את הטנק ואם תרצו זה אחד מאתרי המורשת החשובים של מדינת ישראל.מומלץ לטיול של שעה ויותר של הורים וילדים אפשר לטפס על הטנקים , לצפות מה קורה בתוך טנק והילדים יוציאו לא מעט מרץ פתוח בשבת ובחגים 09:00 – 15:30חברי מטמון זכאים ל 20% כניסה . מסעדה מעולה לצהריים ובית קפה למרגלות האתר.

מנזר אמאוס על אם הדרך לירושלים

יש מי שיגדיר את מנזר אמאוס (אמאוס ניקופוליס) כיהלום בכתר של טיול לשבת באזור מודיעין . מדובר בשרידי מנזר ועיר רומית בה נערכה על פי הברית החדשה פגישה בין ישו לבין שניים מתלמידיו לאחר צליבתו. במקום פועלת חנות קטנה עם מזכרות ריבות מעשה ידי הנזירות וניתן לרכוש שתייה קלה.