הדור החמישי של רשת הסלולר fifth generation מה זה 

 הדור החמישי של רשת הסלולר fifth generation מה זה 

מי לא שמע לאחרונה על רשת 5G של חברות הסלולרי . לרגע אחד היה נדמה שהיא כבר כאן , אבל קחו נשימה , יש עוד לא מעט זמן עד שנחזיק ביד מכשיר סלולר 5G ונתפעל מקצב הגלישה. עד אז  תוכלו לקרוא הסבר מה זה  הדור החמישי של רשת הסלולר fifth generation

הדור החמישי של רשת הסלולר fifth generation מה זה 

הדור החמישי של רשת הסלולר fifth generation מה זה

נתחיל עם הקשר בין רשת דור 4 שפועלת כיום לרשת החדשה

רשת הסלולר החדשה תפעל באמצעות תדרים חדשים וגבוהים שעד כה לא בוצע בהם שימוש. אלו תדרים הגבוהים מאשר אלו שבשימוש רשת LTE  והם נקראים SUB6 . הם אמורים להקנות לרשת הסלולרית בישראל מהירות גבוהה של גלישה לצד יציבות . לא עוד סרטים שנתקעים באמצע או נקודת קליטה שבה מתגודדים האנשים במשרד.

חשוב לזכור שרק לאחר שתהיה פריסה מלאה של תדרי דור 5 ותהיה תשתית של רשת יציבה ורצפיה אז נוכל להשתמש גם בתדרים האחרים , המאפיינים את חוזקת הרשת. אלו תדרים של 300 גיגה הרץ שנקראים גלי מילימטר. רק אז הרשתות יוכלו לספק לנו , בכפוף למכשיר הסלולרי שלנו , מהירויות אדירות של הדור החמישי .

בדיקת מהירות גלישה אוטומטית לחצו כאן 

אפשר להשוות את המהירות והפריסה לאינטרנט ביתי בסיב אופטי ?

בואו נשווה לרגע את המצב לסיב אופטי של אינטרנט ביתי . חברות כמו  אנלימיטד  Unlimited מציעות אינטרנט במהירות אדירה , בטח ביחס להשוואה לתשתיות האחרות. בפועל המהירות הגבוהה שמורה לחיבור באמצעות כבל , אבל ב WIFI אפשר להגיע בקלות למהירות הורדה של 300 מגה ומהירות הורדה של 100 מגה. מדהים ויציב , מניסיון אישי.

אבל הסיב האופטי מוגבל בפריסה הארצית שלו , אפילו במרכז תל אביב . לגבי 5G אפשר להניח שבערים גדולות וקרוב למרכזי עסקים ותעשייה כמו תל אביב תהיה פריסה ראשונית רחבה יותר ולאחר כן , לאחר שתהיה פריסה ארצית כמו דור 4 , אז נוכל באמת להגיד שיש לנו בישראל דור 5 .

צריך לרוץ לקנות דור חמש , מה יקרה עם דור 4  ?

לפני שאתם קונים חבילת גלישה ומכשיר של דור 5G חשוב לברר האם אזור המגורים שלכם כלול בפריסה הרשת החדשה . בקיצור , האם כבר עכשיו אתם יכולים לגלוש במהירות הזו ובאיזו איכות.