סיפורה של שפחה עונה 2 פרק 8 Women’s Work

סיפורה של שפחה עונה 2 פרק 8 Women’s Work

סיכום הפרק השמיני לצפייה בעונה השנייה והמרתקת של סיפורה של שפחה עונה 2 פרק 8 Women’s Work עם ספוילרים לפרקים הבאים והמשך העונה תובנות לעלילה שמאחורי הטקסט

סיפורה של שפחה עונה 2 פרק 8 

ברפובליקת גלעד החיים ממשיכים כמעט כרגיל. חסר שפחות בגלל הפיגוע ? תביאו מהקולניות ! חסר לכם משמעת ?  תוציאו את השפחות לעוד מסדר טירונות.

פרד המפקד (ג'וזף פיינס) מתאושש מהפיגוע שראינו בפרק 6 עונה 2 first blood   ובינתיים מתחת לאף שלו הבנות בבית מתחילות לחפור ולשבור את הכללים. 

The Handmaid's Tale 2x08 Womens Work

The Handmaid's Tale 2×08 Womens Wor

סרינה וגון משחקות במחשב של פורד …לא יפה

אין גבר בעולם שלא היה עד לאחוות נשים. זה קצת מזכיר את הסולידריות שיש לחיילים בצבא . אבל פרק 8 עונה 2 שפחה מביא את אחוות הנשים לעימות את מלאכות הנשים שייעדה רפבוליקת גלעד. סרינה וגון מסדרות מפקד אחר , מצילות את פורד הפצוע אך כאשר המעשה שלהן מתגלה , העונש כבר בדרך. למה  ? כי כך נהוג במדינת גלעד. יש לכם למי לבא בטענות .

החטא ועונשו פורד לא עושה חשבון העונש של סרינה ג'וי 

המפקד ווטרפורד וסרינה (איבון סטרהובסקי) מנהלים מערכת יחסים מורכבת שהגיעה אל נקודת הרוביקון. לפני ההפיכה שלאחריה נוסדה מדינת גלעד סרינה הייתה הרוח החיה. 

המפקד פורד היה במקרה הטוב הצל שלה. היא הייתה מטיפה סוחפת ופורד היה האיש מאחוריה . 

אבל הימים ימי מלכות רפובליקת גלעד ולאשה יש תפקיד . אחד ויחיד ! לציית לבעל. 

סיפורה של שפחה סרינה ג'וי נענשית

סיפורה של שפחה סרינה ג'וי נענשית צילום מסך

סרינה עוברת את ההשפלה הגדולה ביותר בעונה השנייה של הסדרה. השפלה עמוקה וגדולה יותר שכל שפחה חוותה עד כה. בעלה מצליף בה, כנראה לא בפעם הראשונה , רק שהפעם למול עיניה של השפחה. 

בכל המפקד פורד סוגר עניין וחותם עם הבנות על חוזה פסיכולוגי חדש. אם עד עכשיו סרינה אשתו הייתה בעלת מעמד ונתפשה בעיני משרתי הבית כאשה של , פורד בעצם מעשה ההשפלה השליך אותה לצוות המשרתים. 

סרינה לא תשכח את זה. התשלום בזמן ובמזומן יגיע. 

זוהי הסצנה השחובה ביותר של סיפורה של שפחה עונה 2 . היא נקודת מפנה. היא הרגע שבו הסדרה עברה את נקודת הרוביקון. 

הרהורי החרטה שלה על חלקה בהקמת גלעד ועד כמה עמוק דרדרה התרבות הגילעדית את מעמד האשה , תביא לכך , לדעתי , שסרינה תהיה בבחינת יהודה איש קריות של מדינת גלעד. 

שפחה עונה 2 פרק 8 מה קורה לתינוק 

פונאם המפקד הוא דמות מרתקת שטרם קבלה זמן מסך הולם. 

הוא נראה כמו גבר כנוע , תוכי האכלת יד , אבל בפועל מדובר בחיה טורפת עם שיניים מחודדות. הוא אולי , דווקא לאחר שידו נקטעה כעונש על ניאוף , אחד המפקדים החזקים ברפובליקת גלעד . 

אבל לרופא ד"ר הודג'סון אין חדשות טובות לגבי התינוק .

פרק 8 של עונה 2 שפחה לא מסביר לנו בדיוק מה לא תקין בתינוק של גנין שלפוטנאם כנראה שלא נשאר הרבה לעשות מלבד חום ואהבה .

הסצנה שבה מקבל המפקד פוטנאם את החדשות בזמן שג'אנין (מדלין בורייר) צריכה רק לנחש מה קורה על ידי התבוננות מבעד לזכוכית . אולי היה ראוי לקרוא לפרק הזה  throw the looking glass 

סיפורה של שפחה עונה 2 פרק שמיני

סיפורה של שפחה עונה 2 פרק שמיני