מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת אושר על ידי ההגבלים

מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת אושר על ידי ההגבלים העסקיים

עכשיו זו כמעט עובדה מוגמרת  :  מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת אושר על ידי ההגבלים העסקיים ולאחר ביצוע התנאים למיזוג צפוי ערוץ 10 להחשיך את המסך ולעבור לשדר יחד עם ערוץ 13. 

בהודעה שפורסמה היום על ידי הרשות להגבלים עסקיים נאמר בין היתר 

הממונה על ההגבלים עסקיים אישרה היום (ד' 09/08/2018) מיזוג בין רשת מדיה בע"מ לבין ערוץ 10 החדש בע"מ. אישור המיזוג הוא בכפוף לתנאי שמחייב את רשת במכירת אחזקותיה בחברת החדשות הישראלית בע"מ, בה היא מחזיקה במשותף עם שידורי קשת בע"מ.

מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת אושר על ידי ההגבלים העסקיים

מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת אושר על ידי ההגבלים העסקיים

הנימוק לאישור המיזוג בין שני הערוצים שנפגעו מפיצול ערוץ 2 לשני ערוצים נמק הממונה על ההגבלים על ממצאי בדיקתה, לפיהם בהיעדר המיזוג עלול ערוץ 10 לצאת מהשוק בסבירות גבוהה, ובאופן שמעלה חששות חמורים לפגיעה בתחרות ובציבור. יציאת ערוץ 10 הייתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהייתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה.

התנאים למיזוג ערוץ 10 עם ערוץ רשת 13 

אישורו של המיזוג בכפוף לתנאי עדיף מבחינה תחרותית על סגירת ערוץ 10. משכך, החליטה הממונה לאשר את המיזוג ובתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות בטרם ביצוע המיזוג ("fix it first").

ערוץ 10 ועוד ערוץ 13 מה יקבלו הצופים 

ערוץ 10 נחשב בשנים האחרונות למפיק שידורי דוקו בעוד רשת מתאפיינת בשידורי ריאלטי ומחזיקה בזכויות לשידורי האח הגדול . כעת מעניין יהיה לראות מי מהיהלומים של שני הערוצים ימצא לעצמו משבצת שידור בערוץ החדש שבתור התחלה אמור לצמצם את הפסדי הבעלים של הערוצים מצד אחד ולייקר את שידורי הפרסומות בטלויזיה הודות לצמצום ההיצע של שעות השידור. 

המתחרים החדשים ערוץ כאן ונטפליקס מושכים צופים 

בעוד ערוץ 11 שידורי כאן מאפשר צפייה חופשית ללא פרסומות של מרבית שידורי הערוץ באמצעות האפליקציה ואתר ערוץ כאן הריי שהחברה החדשה תצטרך להעמיד אתר אינטרנט משודרג על מנת להתחרות בערוץ MAKO ושלא לדבר על אלפי מנויים כבלים שמעדיפים לשלם כ 50 שח בחודש לנטפליקס , מתנתקים מהכבלים וכמעט לגמרי גם משידורי ערוץ 2 . 

 

סדרות מופת מחו"ל ?  עכשיו רק בהוט יס ונטפליקס 

אם פעם היינו מצפים מערוצי השידור הגדולים להביא אל המסך סדרות מופת מחו"ל בזמן אמת הריי שכעת סדרות מופת כמו סמוך על סול עונה 4 או משחקי הכס עונה 8 שצפויה לעלות לאוויר בשנה הבאה , משודרות בערוצים ייעודיים כגון ערוץ HBO בכבלים וכמובן נטפליקס שמביאה סדרות מופת גם מהעבר הלא רחוק וצוברת בישראל כ 100,000 מנויים הודות להתפתחות הצפייה באמצעות האינטרנט וסמארט טיוי

סמוך על סול עונה חדשה לצפייה ישירה ספוילרים

סמוך על סול עונה חדשה לצפייה ישירה ספוילרים