השכרת דירה טיפים למשכיר מדריך

השכרת דירה טיפים למשכיר

השכרת דירת מגורים הנה הליך משפטי בעל השכלות כלכליות נרחבות. תמורת כמה אלפי שקלים בחודש מאפשר בעל הדירה , המשכיר , שימוש בנכס בשווי מליוני שקלים . לכן לפני שחותמים על חוזה להשכרת דירה חשוב להכיר את הבעיות שעלולות לצוץ בחתימת החוזה ובמהלך תקופה השכירות. השכרת דירה טיפים למשכיר שיחסכו לכם המון כאב ראש. 

השכרת דירה טיפים למשכיר

השכרת דירה טיפים למשכיר

בירור זהות השוכר עם מי יש לך עסק

חובה על המשכיר לברר  את זהות  השוכר . רצוי לצלם  את תעודת הזהות . לברר כתובת מגורים אחרונה . מקום עבודה  ולבקש תלוש שכר ואפילו לתעד מספר רכב .

כיום באמצעות האינטרנט ניתן לבדוק את עברו הכלכלי של השוכר. באמצעות מאגרי מידע של בנק ישראל ורשויות נוספות ניתן לבדוק פרטים חשובים שכל אחד מהם הוא רמזור אדום .  

  1. בדיקה האם השוכר הוכרז פושט רגל  או אם אין פסקי דין בעייתיים על שמו 
  2. חשוב לבקש מהשוכר צילום צ'ק אישי ולוודא באמצעות בנק ישראל שאין מגובר בבעל חשבון עם צקים חוזרים או חשבון מוגבל בנסיבות מחמירות 
  3. הפייסבוק יספר לנו מי האדם ובאיזו חברה הוא מסתובב כנל לגבי יתר המדיה החברתית כמו לינקדין
  4. מטרת השכירות – חשוב מאד לתאם צפיות מול השוכר ולברר מראש מה מטרת השכירות. חשוב לשאול האם השוכר מתכוון השוכר לנהל להפעיל עסק מהדירה המושכרת כגון   מספרה  קוסמטיקאית  ריפוי  טיפולים פסיכולוג  גנון פעוטון  או משרד רשום וכתובת חברה .

מי בא לגור בדירה  ? 

על מנת לשמר את הדירה ולהפיק רווחי שכירות לאורך זמן חשוב לשמור על ערך הנכס. לכן חשוב לבדוק מי הם הדיירים  שיגורו עם השוכר .

האם הם בני משפחה  האם הדירה מושכרת עבור אם   אב בן או בת.  מי הילדים . האם יש לשוכר ולבני משפחתו  חיות בית . מה מצבו הסעודי של השוכר האם יש  שוכר בעל צרכים מיוחדים הדורש התאמות במושכר.

במידה והשוכר מרבה לנסוע לחול  והאם הוא משתף מגורים כגון סאבלט . איר בי אנד בי .

מכיוון שהדירה מושכרת למטרות מגורים ולמטרה זו בלבד , חשוב לוודא ולהגדיר מראש את הפרטים האלו בחוזה שכירות. זו הסיבה שחתימה על חוזה שכירות סטנדרטי יכולה להיות לפעמים בעיה מכיוון שהוא אינו נותן תשובות למקרים ספציפיים .

בעיות עם שוכרים יכולות לצוץ בכל תקופת השכירות . למשל אם שוכר הדירה מתכוון לאחר בה  קרובים תיירים שמרבים לבקר אצלו . 

איך מבררים פרטים על שוכר דירה מדריך למשכיר דירת מגורים

מרבית הפרטים ניתן לברר בשיחה מקדימה בלתי פורמאלית עם השוכר המיועד ולדלות פרטי מידע  רלוונטיים עליו ועל אורח  חייו . 

לפרטים חשיבות עליונה באשר לשיקול אם ולמי כדאי להשכיר נכס ובאילו תנאים . 

חשוב לזכור חוזה עושים עם שוכר ועם האדם שהוא  על הטוב והרע . עדיף להימנע מעסקה גרועה מאשר לספוג עגמת נפש ונזק כלכלי בשלב מאוחר יותר .

זכרו , בעל הדירה מפקיד בידי  אדם זר את הנכס היקר ביותר את הדירה שלו .  מתוך מטרה להתקשר לתקופה סבירה ללא בעיות במהלך שנות השכירות וסיומה. סוף מעשה במחשבה תחילה 

השכרת דירה טיפים למשכיר מדריך מעודכן לשוק הדיור וחקיקה בתחום הגנת הדייר כיצד לבדוק פרטים חשובים על השוכר לפני העסקה , כיצד להימנע מעסקת שכירות גרועה מדריך