איך בוחרים גן ילדים המדריך להורים

איך בוחרים גן ילדים המדריך להורים

שנת הלימודים שהסתיימה חשפה מספר מקרים לא סימפטיים ביחס לגני ילדים.  הורים רבים מתלבטים כיום בשאלה איך בוחרים גן ילדים לקראת שנת הלימודים 2019 . מה אנחנו מצפים מגן ילדים . 

גן הילדים של ילדנו הוא לא רק בייביסיטר בזמן שאנו בעבודה או מבלים בארוחת ששי בבוקר. הוא מקום בו מתעצבים ילדנו בגילאים הצעירים. בגן הילדים הפעוטות מבלים את מרבית שעות הערות שלהם , משחקים אוכלים ואמורים להיות בטוחים.

שנת הלימודים הבאה בפתח ואנו הכנו עבור ההורים מדריך לבחירת גן ילדים. אז מה נגיד ? שיהיה בהצלחה עד כיתה א לפחות.

איך בוחרים גן ילדים המדריך להורים לקראת רישום למעונות וגני ילדים

קריטריונים לבחירת גן ילדים מעון וצהרון 

חוק הפיקוח על מעונות היום 2018 קובע את תנאי הסף לגני ילדים פרטיים בישראל. גן שלא עומד בתנאים אינו מומלץ. על ההורה מוטלת החובה לבדוק את קיום התנאים . אחד לאחד .
החוק קובע כי החל מ 01/01/2019 המעון או הגן הפרטי והמפעיל אותו חייב לעמוד ב 5 תנאי סף . בלי ויתורים .
1. דף חלק מבחינה פלילית לכל עובד או מי שמאכלס את מבנה הגן ללא יוצא מהכלל
2. כל צוות הגן חייב לעבור קורס החייאה ועזרה ראשונה
3.הגן חייב להיות ממוקם במקום בטוח וראוי לילדים . במקרה כזה ההורים צריכים לבדוק שהגן והמבנה בו הוא שוכן הנמצאים במבנה מגודר עם דלת בטחון , סורגים על החלונות ועמודים בכל תקנות כיבוי אש .
4. מקום מרווח ונקי עם ציוד חדיש ניקיון בגן כאשר אנו בודקים גן ילדים מעון פרטי או צהרון לילדים חשוב לוודא , וזו החובה של ההורים מעל כל גורם אחר לוודא זאת .
5. לגן הילדים מעון או צהרון אסור להשאיר ילדים ללא השגחה. לא לרגע . ואין תירוצים. כאן חובת ההורים שבוחרים גן או מעון לילדים לבדוק היטב את הנושא . להגיע לגן טרם הרישום באמצע היום . להתבונן היטב ולהיות ערים למתרחש.

לבחור גן ילדים בטוח לילדים עם רמת חינוך גבוהה

מחקרים מעודכנים בעולם מראים בבירור כי ילדים הנוכחים בגן ילדים טוב יותר , מראים הישגים טובים יותר בעתיד .

בישראל מרבית ההורים עובדים והילדים מגיעים לגני הילדים הפרטיים ליום לימודים מלא. אותם מחקרים מתקדמים מצביעים על העובדה שגן ילדים טוב מאפשר פיתוח כישורים בינאישיים ובעתיד גם להישגים בתחום הלימודים החל מכתה א ועד האוניברסיטה.
זכרו בחירת גן ילדים היא למעשה הנחת היסודות לחינוך הילדים , עד כיתה י”ב ואולי מעבר לכך. בהצלחה לכולם !