רוני ידידיה ישראל גוריון שיר חדש

רוני ידידיה ישראל גוריון שיר חדש

סביר להניח שישראל גוריון היה היחיד שהכיר את אלתרמן או לפחות כבר היה אמן מוכר לפני שזה נפטר בשנת 1970. הביצוע הטרי של השניים רק מעצים את את השיר החדש של רוני ידידיה ישראל גוריון והלהקה המנגנת שאתם .

ירח מסכן ורזה מחכה לרנדוו ואז מגיע ישראל 

רוני ידידיה תמיד היה יוצר מוכשר שאהבתי את הלחנים והביצועים שלו. בני הדור שלי זוכרים את השיירה עוברת משנות השמונים ? הוא הגיע אפילו לתכנית האירוח של רבקה מיכאלי . מאז שנים שלא שמענו ממנו משהו חזק , כזה שהולכים ליוטיוב ושומעים הלוך חזור ושוב.

עכשיו הוא לקראת אלבום חדש וממנו ראיתי את הקליפ שיר בחרוזים אדומים יחד עם ישראל גוריון שבקליפ תל אביבי מעולה מזכיר לכולנו גם כמה יכולות מופלאות בתור פנטומימאי בחסד עליון. אגב ישראל גוריון , הוא מראשוני המולטי טאלנט של ישראל , זמר שחקן קומיקאי ואחד כזה שלא נגמר . לבריאות ועוד המון שנים של יצירה ישראל.

שיר בחרוזים אדומים 

בלי שנשים לב השיר מארח את נבחרת החלומות של המוסיקה הישראלית החל ממאסטרו אבי סינגולדה בגיטרה , אלון הילל עם יד רכה על התופים , ניתן עין הבר על הקלרינט ועד לקבוצת נגנים מהתזמורת הסימפונית של ראשון. לקינוח קבלנו קטע סולו אקורדיון של ויטלי פודולסקי. הרעיון לשלב גם זמרת תמר שוקי היה גאוני והיצירה כולה היא תעודת הצטיינות של המפיק המוסיקלי ברק פרוכט.

זה שיר שעושה טוב הלב ומתאר את המציאות האורבנית , תל אביב או פראג , ופשוט עושה טוב על הלב. זה רחוק מאיזו מדינה של אלי לוזון , אולי תמונה של כל מה שהוא ישראל השנייה .

רוני ידידיה ישראל גוריון שיר חדש

רוני ידידיה ישראל גוריון שיר חדש

מאת תמר הירדני – לא ידוע. העיבוד שלי, שימוש חופשי, קישור

שירים של אלתרמן חוזרים למרכז הבמה

לאחר פטירתו של אריק איינשטיין הייתה לי את ההרגשה שהשירים של אלתרמן , אלא שטרם הולחנו הולכים לחיי מגירה ארוכים. לשמחתי זה לא קורה .בשנים האחרונות קבלנו שני שירים מעולים של אלתרמן שהולחנו על ידי מיטב היוצרים . חרוזים אדומים הוא השני ולפניו שלום חנוך עם ליל קיץ המעולה.

ליל קיץ שלום חנוך המקרה והטעות 

מדובר לדעתי באלבום הבוגר הטוב ביותר של שלום חנוך ואחד הטובים והמלודיים שיצאנו בעשור האחרון בישראל. משום מה מצפים משלום כל הזמן לחזור למחכים למשיח . אבל כאשר המשיח לא מטלפן שלום הלחין את ליל קיץ . השיר חותם את התקליט עם ארומה שעושה חשק לצאת לגבעה ממול הבית ולבדוק האם הם עדיין שם .  בא ילד שלי , בא נלך נצא להר הבנים …

רוּחַ קַיִץ שָׁטָה. עֲמוּמָה. רוֹגֶשֶׁת.
עַל כִּתְפֵי גַּנִּים שְׂפָתֶיהָ נִשְׁפָּכוֹת.
רֹעַ יְרַקְרַק. תְּסִיסַת אוֹרוֹת וָחֶשֶׁד.
רְתִיחַת מַטְמוֹן בַּקֶּצֶף הַשָּׁחֹר.

 

רוני ידידיה ישראל גוריון שיר חדש שיר בחרוזים אדומים למילים של נתן אלתרמן קליפ מיוחד עם קטעי פנטומימה של ישראל גוריון סקירת השיר הסברים ורשימת היוצרים