סיכום עונה 7 אוצר המקולל ערוץ ההיסטוריה

סיכום עונה 7 אוצר המקולל ערוץ ההיסטוריה

העונה הסתיימה מוקדם מהצפוי. מזג האוויר באזור ומיצוי החיפוש בבור הכסף אילצו את הצוות לכנס ישיבה אחרונה בחדר המלחמה. למחרת נערך מטקס פרידה מעונה 7 בה נחנכה האנדרטה לזכרו של Dan Blankenship סיכום עונה 7 אוצר המקולל ערוץ ההיסטוריה

סיכום עונה 7 אוצר המקולל ערוץ ההיסטוריה

סיכום עונה 7 אוצר המקולל ערוץ ההיסטוריה צילום מסך יוטיוב

ציר הזמן חומק אל ימי הביניים

התגליות על האי השנה התמקדו בקשר שבין הביצה לבין בור הכסף. איתור תעלות ההצפה שפעלו כמעין באר ארטזית מביאות ל 3 מסקנות ברורות :

1. על האי הקטן הזה התרחש מפעל הנדסי מפואר
2. בניגוד למקובל , חלק מהפעילות התרחשה בימי הביניים , ככל הנראה על ידי אירופאים ולא מילידם מקומיים
3. האי היה מיושב עוד לפני איתור בור הכסף על ידי דניאל מקגיניס וחבריו

ערוץ ההיסטוריה לוח שידורים

ערוץ ההיסטוריה לוח שידורים צילום מסך יוטיוב

התגלית החשובה של מרטי משנה את התמונה

פטישים כלי חציבה ישנים מטבעות וחשיפת אדמת הביצה ממשיכים לתת עדויות חותכות על פריט יקר ערך שככל הנראה הוסתר על האוצר עצמו מסרב עדיין להיחשף .

התגלית החשובה ביותר על האי הוא מטבע של 2 דולר קנדיים. אותו מטבע שמרטי לגינה זרק לאחד הקידוחים לפני מספר שנים וכעת התגלה בקידוח חדש מספר מטרים מהקידוח המקורי.

המסקנה היא שמה שלא יהיה בקרקעית הגבעה זז כל הזמן ולכן אין משמעות אמתית למיקום בור הכסף. מה שלא מוסתר שם זז מספר מטרים בכל שנה בכיוון לא ידוע ולכן הפתרון היחיד הוא להשטיח את הגבעה ולפנות אותה ממקומה. אם כך התגליות החדשות לשנת 2020 הן בעיקר סביב תעלות ההצפה המחברות את הביצה לתעלומת אוק איילנד בור הכסף. כולן מעשה ידי אדם.

כמה תעלה עונה 8 אוצר האי המקולל 

על פי הערכות של מרטי לגינה , מהנדס מנוסה בעצמו , המשך החפירות סביב בור הכסף וחשיפתו הלכה למעשה הוא פרוייקט מורכב שעלול להגיע לעלות של של עשרות מליארדי דולרים. זו לא עלות של מב בכך בעיקר כאשר מדובר על משבר כלכלי עולמי ברקע .

מצד שני בואו לא נשכח שמדובר בסדרה הכי נצפית בערוץ ההיסטוריה לצפייה ישירה ובאחת מתכניות הדגל של הערוץ . אולי רק התוכניות של בראד מלצר עוררו עניין שכזה , לפחות ברמה האישית שלי.