ערוץ ההיסטוריה אוצר האי המקולל סיכום עונה 8

 ערוץ ההיסטוריה אוצר האי המקולל סיכום עונה 8

החורף כבר ממש הגיע למפרץ מהון לחופי קנדה וזה הזמן לבדוק כיצד התקדם החיפוש אחר האוצר באי אלונים. האם האחים ריק ומרטי לגינה קרוב לתגלית אמתית או לרמזים נוספים בתכנית האוצר המקולל מאוק איילנד. ערוץ ההיסטוריה אוצר האי המקולל סיכום עונה 8 

ערוץ ההיסטוריה אוצר האי המקולל סיכום עונה 8

ערוץ ההיסטוריה אוצר האי המקולל סיכום עונה 8

 

חפשו את בור הכסף גילו כביש בביצה 

טוב אז השנה היה לצוות תנאים יוצאי דופן. האמת שמאד הופתענו על שידור העונה השמינית. המצב בעולם לא ספק הפקות חדשות. לכן עונה 8 בערוץ ההיסטוריה הייתה משמעותית ומאפשרת מבט להמשך. המגבלות הפכו ליתרונות בשעה שצוות החיפושים התמקד בביצה ופחות בבור הכסף החמקמק. 

מודעות גוגלמה קרה בשנת 2021 ערוץ ההיסטוריה  

אז התגלית הכי משמעותית השנה היא ללא ספק כביש האבנים שיוצא מהביצה ומוביל לבור הכסף. מדובר בתגלית שמקורה בתהייה של דוקטור ספונר, מדוע תחתית הביצה מרוצפת אבנים. גם העונה 8 בערוץ ההיסטוריה הצוות ייבש את הביצה המלאכותית באי. באמצעות חפירה ארכאולוגית מדוקדקת הם הצליחו לגלות כביש אבנים מסתורי. על פי הממצאים הכביש מתוארך למאה ה16. הרבה לפני גילוי בור הכסף על ידי דניאל מקגיניס. 

לאורך הכביש התגלו מספר שרידים מתכתיים המיוחסים לאותה תקופה שככל הנראה שמשו בתור נעלי שוורים. תפקיד בהמות המשא היה להעביר מטענים מספינות או ספינה שעגנה על החוף בביצה אל מקום לא ידוע על האי. לאן בדיוק מוביל הכביש. ההשערה החזקה ביותר טוענת שלכיוון מה שידוע כיום בתור בור הכסף. 

כלי עבודה של הבונים החופשיים על קרקעית הביצה

כך מסתיימת לה שנת 2021 עם יותר שאלות, פחות תשובות אבל עם תגלית ראשונה מסוגה על האי. כביש מעשה ידי אדם, שיהיה מוסתר בעפר ומים, מתחת  לביצה במרכז אי האלונים. התגלית מחזקת את ההשערה שמפעל הנדסי רחב היקף בוצע על האי, אי ש שם בסוף ימי הביניים ערב תקופת הרנסנס, אך המטרה, כמו תמיד אינה ברורה מספיק.

עוד באתר מה קורה שגרושות וגרושים רוצים להיפגש?

אולם נראה שהחפץ הקטן ביותר הוא המשמעותי ביותר לעונה. לראשונה אנו נחשפים לתגלית התומכת בהשערה כי ידם של הבונים החופשיים הייתה מעורבת בתעלומה האופפת את האי. 

גארי דרייטון המומחה לגילוי מתכות, מצא בביצה כלי מדידה, ככל הנראה מד זווית, המיוחס לבונים החופשיים. אמרנו לכם שיש סיבה טובה להפקת עונה 9 אוצר האי מקולל. 

צפו בווידאו  ערוץ ההסיטוריה The Curse of Oak Island: GROUNDBREAKING STONE TOOLS UNCOVERED 

סרטון הווידאו מציג את אחת התגליות החשובות בחיפוש האוצר. ריק לגינה והצוות מפסיקים את חקירת מסלול כביש האבן כשהם מגלים פוטנציאל משמעותי של כלי אבן מייסון, בקליפ זה מעונה 8, "Be There or T-Square"